Domov
INFOTEKMOVANJAZDRUŽENJAREPREZENTANCEROKOMET MLADIHOSTALOPOVEZAVE

Novice

04.09.2011

V ligo prvakov so se skozi kvalifikacije uvrstili še Partizan, Sävehof, Metalurg in Kielce

Po štirih kvalifikacijskih turnirjih so znani še zadnji štirje udeleženci evropske lige prvakov v tekmovalni sezoni 2011/12. Prva mesta v svojih skupinah so osvojili Kielce (Poljska; turnir povabljencev), Sävehof (Švedska), Metalurg Skopje (Makedonija) in Partizan (Srbija).

 

Slovenski rokomet bosta v najelitnejšem evropskem klubskem tekmovanju v sezoni 2011/12 zastopala tudi Uroš Zorman (Kielce) in Miladin Kozlina (Metalurg Skopje). Na turnirju povabljencev („wild card“) v Kielcah na Poljskem so gostitelji v velikem finalu po podaljških premagali nemški Rhein Neckar Löwen z 32:30 (26:26, 13:11) in bodo v ligi prvakov igrali v skupini B, v kateri so še Čehovski medvedi (Rusija), Veszprem (Madžarska), Atletico Madrid (Španija; nekdanji Ciudad Real), Füchse Berlin (Nemčija) in Bjerringbro-Silkeborg (Danska).

 

Metalurg, ki ga vodi trener Lino Červar, se je v finalu kvalifikacijskega turnirja v mestu Rishion Le Zion v Izraelu z minimalno razliko (29:28) premagal norveški klub Haslum. Makedonci bodo v ligi prvakov igrali v skupini C, v kateri je tudi koprski Cimos, poleg slovenskega in makedonskega prvaka pa še Hamburg (Nemčija), Constanta (Romunija), St. Petersburg (Rusija) in Wisla Plock (Poljska).

 

 

 

SPORED IN IZIDI TEKEM KVALIFIKACIJSKIH TURNIRJEV ZA LIGO PRVAKOV:

 

 

SKUPINA 1:

 

Gostitelj: Prešov (Slovaška); sodelujoči klubi: AEK (Grčija), Partizan (Srbija), Tatran Prešov (Slovaška), Porto (Portugalska).

 

sobota, 3. september 2011, ob 15.30: AEK – Partizan 25:26 (12:15)

 

sobota, 3. september 2011, ob 18.00: Tatran Prešov – Porto 28:29 (16:15)

 

nedelja, 4. september 2011, ob 15.30: tekma polfinalnih poražencev: Tatran Prešov - AEK 40:23 (21:7) 

 

nedelja, 4. september 2011, ob 18.00: tekma polfinalnih zmagovalcev: Partizan - Porto 33:26 (17:14)

 

 

 

SKUPINA 2:

 

Gostitelj: Dunaj (Avstrija); sodelujoči klubi: Sävehof (Švedska), Bešiktaš (Turčija), Aon Fivers (Avstrija), Dinamo Minsk (Belorusija).

 

sobota, 3. september 2011, ob 17.45: Sävehof – Bešiktaš 34:28 (16:12)

 

sobota, 3. september 2011, ob 20.15: Dinamo Minsk – Aon Fivers 32:23 (14:13)

 

nedelja, 4. september 2011, ob 17.45: tekma polfinalnih poražencev: Bešiktaš - Aon Fivers 37:33 (14:21)

 

nedelja, 4. september 2011, ob 20.15: tekma polfinalnih zmagovalcev: Sävehof - Dinamo Minsk 33:32 (17:15)

 

 

 

SKUPINA 3:

 

Gostitelj: Rishion Le Zion (Izrael); sodelujoči klubi: Metalurg (Makedonija), Hafnarfjardar (Islandija), Maccabi (Izrael), Haslum (Norveška).

 

sobota, 3. september 2011, ob 17.00: Hafnarfjardar – Haslum 29:36 (14:18)

 

sobota, 3. september 2011, ob 19.30: Metalurg Skopje – Maccabi 27:19 (13:7)

 

nedelja, 4. september 2011, ob 15.30: tekma polfinalnih poražencev: Hafnarfjardar - Maccabi 42:43 po 7-m (35:35, 17:17)

 

nedelja, 4. september 2011, ob 18.00: tekma polfinalnih zmagovalcev: Metalurg Skopje - Haslum 29:28 (14:9)

 

 

 

SKUPINA 4:

 

Gostitelj: Kielce (Poljska); sodelujoči klubi: Rhein Neckar Löwen (Nemčija); Valladolid (Španija), Kielce (Poljska), Dunkerque (Francija).

 

sobota, 3. september 2011, ob 15.30: Rhein Neckar Löwen – Dunkerque 36:30 (15:17)

 

sobota, 3. september 2011, ob 18.00: Valladolid – Kielce 19:21 (8:11)

 

nedelja, 4. september 2011, ob 15.30: tekma polfinalnih poražencev: Valladolid - Dunkerque 23:27 (9:16)

 

nedelja, 4. september 2011, ob 18.00: tekma polfinalnih zmagovalcev: Kielce - Rhein Neckar Löwen 32:30 po podaljških (26:26, 13:11).

Infostat
Med petimi kandidati izberite Petrolovega rokometaša meseca za marec 2014!
Jure Dolenec
Marko Bezjak
Jure Natek
Gašper Marguč
Nenad Bilbija

GLASUJ Glasuj
facebook
EHFtv
Rokomet - moja igraa