Domov
INFOTEKMOVANJAZDRUŽENJAREPREZENTANCEROKOMET MLADIHOSTALOPOVEZAVE

Novice

10.12.2011

Na svetovnem prvenstvu za ženske v Braziliji znane vse udeleženke osmine finala

V Braziliji se je s petim krogom končal predtekmovalni del SP za ženske. Najboljših 16 reprezentanc (po štiri iz vsake od štirih skupin) nadaljuje tekmovanje v osmini finala, najslabših osem (zadnji dve iz vsake skupine) pa v predsedniškem pokalu.

 

 

 

Po štiri najboljše reprezentance iz vsake skupine so se uvrstile v osmino finala letošnjega SP v Braziliji. To so Norveška, Angola, Črna gora, Islanija (vse skupina A), Rusija, Španija, Južna Koreja, Nizozemska (vse skupina B), Brazilija, Francija, Romunija, Japonska (vse skupina C), Danska, Hrvaška, Švedska in Slonokoščena obala (vse skupina D).

 

 

Z maksimalnim številom točk (10) so predtekmovalni del končale tri reprezentance: Rusija, Brazilija in Danska. V osmino finala se presenetljivo ni uvrstila Nemčija, ki je v skupini A izgubila še proti Angoli (22:25) in je osvojila peto mesto. Nemke bodo SP nadaljevale v tolažilnem predsedniškem pokalu za končno uvrstitev od 17. do 24. mesta, v katerem nastopa osem reprezentanc, ki so v predtekmovalnih skupinah osvojile zadnji dve mesti. To so Nemčija, Kitajska (obe skupina ), Kazahstan, Avstralija (obe skupina B), Tunizija, Kuba (obe skupina C), Urugvaj in Argentina (obe skupina D).

 

 

Osmina finala se bo po prosti soboti (10. december) začela v nedeljo in ponedeljek, igra pa se po navzkrižnem sistemu med skupinama A in B ter C in D: 1A - 4B, 2A - 3B, 3A - 2B, 4A - 1B, 1C- 4D, 2C - 3D, 3C - 2D in 4C - 1D. Pari osmine finala so Norveška - Nizozemska, Angola - Južna Koreja, Črna gora - Španija, Islandija - Rusija, Brazilija - Slonokoščena obala, Francija - Švedska, Romunija - Hrvaška in Japonska - Danska.   

 

 

 

IZIDI IN SPORED PRVEGA DELA SP ZA ŽENSKE:

 

 

 

SKUPINA A:

 

 

1. krog (sobota, 3. december 2011):

 

Črna gora - Islandija 21:22 (10:11)

Norveška - Nemčija 28:31 (14:13)

Angola - Kitajska 30:29 (10:12)

 

2. krog (nedelja, 4. december 2011):

 

Nemčija - Črna gora 24:25 (10:12)

Norveška - Kitajska 43:16 (20:7)

Islandija - Angola 24:28 (12:15)

 

3. krog (torek, 6. december 2011):

 

Črna gora - Angola 28:26 (14:13)

Norveška - Islandija 27:14 (14:7)

Nemčija - Kitajska 23:22 (7:12)

 

4. krog (sreda, 7. december 2011):

 

ob 18.00: Črna gora - Kitajska 42:15 (19:7)

ob 20.15: Angola - Norveška 20:26 (10:16)

ob 22.30: Islandija - Nemčija 26:20 (13:12)

 

5. krog (petek, 9. december 2011):

 

Angola - Nemčija 25:22 (14:10)

Norveška - Črna gora 28:27 (15:11)

Kitajska - Islandija 16:23 (9:12)

 

 

Končni vrstni red: Norveška 8 točk, Angola 6, Črna gora 6, Islandija 6, Nemčija 4, Kitajska 0.

 

 

 

SKUPINA B:

 

 

1. krog (sobota, 3. december 2011):

 

Kazahstan - Avstralija 37:9 (20:6)

Rusija - Južna Koreja 39:24 (19:13)

Nizozemska - Španija 27:34 (15:18)

 

2. krog (nedelja, 4. december 2011):

 

Južna Koreja - Kazahstan 31:19 (16:4)

Španija - Rusija 22:28 (9:14)

Avstralija - Nizozemska 15:53 (6:27)

 

3. krog (torek, 6. december 2011):

 

Rusija - Avstralija 45:8 (21:4)

Kazahstan - Nizozemska 20:32 (8:18)

Južna Koreja - Španija 26:29 (12:13)

 

4. krog (sreda, 7. december 2011):

 

Nizozemska - Rusija 26:35 (10:18)

Kazahstan - Španija 18:27 (8:11)

Avstralija - Južna Koreja 11:45 (3:24)

 

5. krog (petek, 9. december 2011):

 

Španija - Avstralija 39:9 (18:5)

Nizozemska - Južna Koreja 26:38 (10:18)

Rusija - Kazahstan 34:19 (13:13)

 

 

Končni vrstni red: Rusija 10 točk, Španija 8, Južna Koreja 6, Nizozemska 4, Kazahstan 2, Avstralija 0.

 

 

 

SKUPINA C:

 

 

1. krog (petek, 2. december 2011):

 

Brazilija - Kuba 37:21 (17:11)

sobota, 3. december 2011:

Romunija - Tunizija 30:28 (14:15)

Francija - Japonska 41:22 (18:13)

 

2. krog (ponedeljek, 5. december 2011):

 

Kuba - Romunija 27:33 (14:20)

Tunizija - Francija 17:25 (9:12)

Japonska - Brazilija 24:32 (12:16)

 

3. krog (torek, 6. december 2011):

 

Kuba 32:29 (18:11)

Romunija - Japonska 28:28 (13:12)

Francija - Brazilija 22:26 (17:10)

 

4. krog (četrtek, 8. december 2011):

 

Japonska - Tunizija 32:31 (16:16)

Francija - Kuba 38:18 (17:8)

Brazilija - Romunija 33:28 (14:11)

 

5. krog (petek, 9. december 2011):

 

Kuba - Japonska 24:32 (9:16)

Romunija - Francija 20:39 (12:20)

Brazilija - Tunizija 34:33 (16:20)

 

 

Končni vrstni red: Brazilija 10 točk, Francija 8, Romunija 5, Japonska 5, Tunizija 2, Kuba 0.

 

 

 

SKUPINA D:

 

 

1. krog (sobota, 3. december 2011):

 

Švedska - Argentina 37:11 (19:7)

Danska - Urugvaj 36:10 (20:6)

Hrvaška - Slonokoščena obala 36:20 (20:10)

 

2. krog (ponedeljek, 5. december 2011):

 

Slonokoščena obala - Švedska 25:28 (14:15)

Argentina - Danska 13:31 (5:18)

Urugvaj - Hrvaška 15:45 (9:21)

 

3. krog (torek, 6. december 2011):

 

Švedska - Urugvaj 31:14 (13:7)

Danska - Hrvaška 23:19 (10:8)

Argentina - Slonokoščena obala 19:25 (8:14)

 

4. krog (četrtek, 8. december 2011):

 

Hrvaška - Švedska 27:26 (14:12)

Danska - Slonokoščena obala 38:17 (22:7)

Urugvaj - Argentina 19:16 (11:11)

 

5. krog (petek, 9. december 2011):

 

Slonokoščena obala - Urugvaj 31:24 (12:12)

Švedska - Danska 19:20 (8:9)

Hrvaška - Argentina 23:18 (9:11)

 

Končni vrstni red: Danska 10 točk, Hrvaška 8, Švedska 6, Slonokoščena obala 4, Urugvaj 2, Argentina 0.

 

 

 

Infostat
Med petimi kandidati izberite Petrolovega rokometaša meseca za marec 2014!
Jure Dolenec
Marko Bezjak
Jure Natek
Gašper Marguč
Nenad Bilbija

GLASUJ Glasuj
facebook
EHFtv
Rokomet - moja igraa