INFOTEKMOVANJAZDRUŽENJAREPREZENTANCEROKOMET MLADIHOSTALOPOVEZAVE

Novice

27.01.2012

Na prvi polfinalni tekmi na EP je Danska z zadetkom razlike premagala Španijo

Prvi finalist letošnjega evropskega prvenstva v Srbiji je reprezentanca Danske. Danci so na uvodnem polfinalnem obračunu v Beogradu premagali Španijo z zadetkom razlike - bilo je 25:24 (12:10).

Danska – Španija 25:24 (12:10)

Beograd – Dvorana Arena, gledalcev:12.000, sodnika: Krstič in Ljubič (oba Slovenija).

Danska: Landin (7 obramb), Cleverly, Mogensen 3, M. Christiansen, Lauge 6, L. Christiansen 1, Markussen, Eggert 3 (1), Spellerberg, S. Hansen 1, Lindberg 1, R. Hansen 4, Söndergaard, H. Hansen 2, M. Hansen 4, Nielsen.

Španija: Hombrados, Sierra (14 obramb), A. Entrerrios, Gurbindo 1, Maqueda 4, Tomas 2, R. Entrerrios 3, Sarmiento 2, Aguinagalde 5, R. Garcia 1, Ugalde 2, J. Garcia 1, Romero 2 (2), Canellas, Morros 1, Guardiola.

Sedemmetrovke: Danska 2 (1), Španija 2 (2).

Izključitve: Danska 6, Španija 6 minut.

Španski rokometaši so v uvodnih dvajsetih minutah prevladovali, nato pa so vajeti igre v svoje roke na tekmi, kjer je pravico delil slovenski sodniški par Nenad Krstič-Peter Ljubič, vzeli evropski prvaki iz leta 2008.

Tekmeci s Pirenejskega polotoka so jim vseskozi dihali za ovratnik in v 59. minuti prek krilnega igralca Victorja Tomasa izenačili na 24:24, zmagoviti gol pa je 51 sekund pred koncem tekme dosegel danski ostrostrelec Mikkel Hansen.