Domov
INFOTEKMOVANJAZDRUŽENJAREPREZENTANCEMLADIROKOMET NA MIVKIOSTALOPOVEZAVE

Novice

03.08.2012

OI 2012: Hrvatice za zadetek boljše od Črne gore, Rusija spravila na kolena Brazilijo

Po zmagi rokometašic Rusije proti Braziliji (31:27) v četrtem krogu olimpijskega turnirja v Londonu so na vrhu skupine A na vrhu kar tri reprezentance z enakim številom točk. Hrvatice so bile za zadetek boljše od Črnogork (27:26), z enako razliko pa sta se končali tudi tekmi Španija - Švedska (25:24) in Norveška - Danska (24:23).

 

 

Že pred zadnjim krogom v obeh skupinah, ki bo na sporedu v nedeljo,5. avgusta, so znane vse reprezentance, ki so se uvrstile v četrtfinale (po štiri najboljše iz vsake). To so Rusija, Brazilija, Hrvaška, Črna gora (skupina A), Francija, Norveška, Južna Koreja in Španija (skupina B).

 

 

Zadnji krog bo tako odločal le o končnem vrstnem redu v obeh skupinah in parih četrtfinala. V četrtfinalu se igra po sistemu na izpadanje, pari pa so A1 - B4, A2 - B3, A3 - B2 in A4 - B1.

 

 

Skupina A (po 4. krogu): Rusija, Brazilija in Hrvaška po 6 točk, Črna gora 4, Angola 2, Velika Britanija 0

 

 

Skupina B (po 4. krogu): Francija 7 točk, Norveška, Južna Koreja in Španija po 5, Danska 2, Švedska 0

 

 

 

SKUPINA A:

 

 

1. krog (sobota, 28. julij):

 

Rusija - Angola 30:27 (16:11; Postnova 5, Bodnjeva, Kmirova in Davidenko po 4; Guialo 5, Kiala in Carlos po 4)

 

Hrvaška - Brazilija 23:24 (10:9; Jovetić 6, Zebić 5; Nascimento in Amorim po 5)

 

Črna gora - Velika Britanija 31:19 (18:12; Bulatović 5, Radičević, Savić, Popović in Radović po 4; Gerbron 6)

 

 

2. krog (ponedeljek, 30. julij):

 

Angola - Hrvaška 23:28 (11:13; Guialo in Kiala po 5; Zebić 9, Penezić 4)

 

Velika Britanija - Rusija 16:37 (8:17; Byl 5; Turei in Černoivanenko po 5)

 

Brazilija - Črna gora 27:25 (15:16; Nascimento 8, Amorim 6; K. Bulatović 5, Radičević 4)

 

 

3. krog (sreda, 1. avgust):

 

Črna gora - Angola 30:25 (13:14; Popović in K. Bulatović po 6; Carlos 7, Morais in Almeida po 5)

 

Velika Britanija - Brazilija 17:30 (8:17; Byl in Gerbron po 5; Rodrigues 7, Nascimento 5)

 

Rusija - Hrvaška 28:30 (15:15; Turei 6, Postnova in Davidenko po 4; Penezić 10, Tatari 7)

 

 

4. krog (petek, 3. avgust):

 

Angola - Velika Britanija 31:25 (14:10; Almeida 8, Carlos 7; Gerbron 9, Lam-Moores 5)

 

Hrvaška - Črna gora 27:26 (12:12; Penezić 9, Tatari in Horvat po 5; Popović 10, Radičević 6)

 

Rusija - Brazilija 31:27 (15:14; Turei 7, Postnova in Marenikova po 4; Nascimento 9, Silva 6)

 

 

5. krog (nedelja, 5. avgust):

 

ob 12.15: Brazilija - Angola

 

ob 15.30: Črna gora - Rusija

 

ob 17.15: Hrvaška - Velika Britanija

 

 

 

SKUPINA B:

 

 

1. krog (sobota, 28. julij):

 

Španija - Južna Koreja 27:31 (12:16; Martin 7, Mangue 5; Rju 9, Jo 5)

 

Danska - Švedska 21:18 (8:10; Skov 6, Norgaard 5; Gullden 5)

 

Norveška - Francija 23:24 (12:17; Alstad 5, Loke, Kurtovic in Snoroeggen po 3; Baudouin in Signate po 5)

 

 

2. krog (ponedeljek, 30. julij):

 

Južna Koreja - Danska 25:24 (11:10; Jo 5, Ryu in Sim po 4; Larsen 7, Dalby in Jorgensen po 3)

 

Francija - Španija 18:18 (7:10; Dembele 6, Tervel 5; Mangue 6, Alberto in Fernandez po 3)

 

Švedska - Norveška 21:24 (9:14; Torstensson 6, Ahlm 5; Sulland in Koren po 5)

 

 

3. krog (sreda, 1. avgust):

 

Norveška - Južna Koreja 27:27 (13:15; Sulland 11, Koren 5; Ryu, Jung in Jo po 6)

 

Francija - Švedska 29:17 (16:11; Pineau, Mendy in Baudouin po 4; Ahlm 6, Boson 4)

 

Španija - Danska 24:21 (14:9; Mangue 7, Martin in Alberto po 4; Norgaard 7, Thorsgaard in Krogshede po 3)

 

 

4. krog (petek, 3. avgust):

 

Južna Koreja - Francija 21:24 (12:10; Sim 6, Woo 4; Lacrabere in Kamto po 4)

 

Španija - Švedska 25:24 (11:10; Alberto in Mangue po 6; Fogelström 5, Gullden 4)

 

Danska - Norveška 23:24 (11:12; Norgaard 9, Troelsen in Burgaard po 4; Loke 6, Lunde-Borgersen 4)

 

 

5. krog (nedelja, 5. avgust):

 

ob 10.30: Švedska - Južna Koreja

 

ob 20.30: Norveška - Španija

 

ob 22.15: Danska - Francija

 

 

 

Infostat
Kdo bo osvojil naslov slovenskega državnega prvaka v 1. NLB Leasing ligi za moške v sezoni 2014/15?
Celje Pivovarna Laško
Gorenje Velenje
Maribor Branik
Riko Ribnica
Trimo Trebnje
Ostali klubi

GLASUJ Glasuj
facebook
EHFtv
Rokomet - moja igraa