20.08.2012

Svetovno prvenstvo leta 2013 za kadete bo gostila naša vzhodna soseda Madžarska

Izvršni odbor Mednarodne rokometne zveze (IHF) je pred dnevi izbral gostitelja svetovnega prvenstva za kadete. To bo naša vzhodna soseda Madžarska, ki bo svetovno prvenstvo gostila od 7. do 18. avgusta 2013 v Budaörsu in Erdu.

Slovenski kadeti (U-18) so se na svetovno prvenstvo uvrstili neposredno, potem ko so julija letos na evropskem prvenstvu v Bregenzu osvojili peto mesto in imeli sijajen izkupiček zmag (5) in porazov (2). Nastop na SP prihodnje leto bo naslednja stopnja v procesu dozorevanja generacije, zaradi petega mesta pa jim ne bo potrebno v kvalifikacije.

Sistem tekmovanja bo ostal nespremenjen, oziroma takšen, kot je bil na lanskem svetovnem prvenstvu za kadete v Argentini. V predtekmovanju bo igralo 20 reprezentanc, ki bodo razdeljene v štiri skupine, po dve najboljši iz vsake skupine pa se bosta uvrstili v četrtfinale.

Kdo bo osvojil naslov slovenskega državnega prvaka v 1. NLB Leasing ligi za moške v sezoni 2014/15?
Celje Pivovarna Laško
Gorenje Velenje