16. 1. 2006

Lovorika Hrvaški, Slovenija druga

Hrvaška – Slovenija27:25 (14:10)
Pulj - Športna dvorana. 3000 gledalcev. Sodnika: Višekruna in Stanojević (oba Srbija in Črna gora).
Hrvaška: Šola, Losert, Džomba 2 (1), Vori 1, Sulić 7, Balić 5, Špoljarić 2, Buntić 2, Pongračić, Horvat 2, Ćupić 1, Vukić 2, Obad, Šprem 3. Selektor: Lino Červar.
Slovenija: Lapajne, Škof; Kozlina 1, Backovič, Vugrinec 1, Jovičič 7 (5), Mlakar 1, Kavtičnik 2, Oštir 1, Natek 1, Gajič 1, Škof, Rutenka, Pajovič 8, Zorman 2, Ivančič, Špiler. Selektor: Slavko Ivezič.
Sedemmetrovke: Hrvaška 2 (1), Slovenija 5 (5).
Izključitve: Hrvaška 2, Slovenija 12 minut.

V tretje ni šlo. Slovenija je v Kopru dosegla dve tesni zmagi proti Nemčiji in Madžarski. na obeh je zmagovita zadetka dosegel Sergej Rutenka, ki je v ključni tekmi za prvo mesto na Croatia Slovenia cupu igral le nekaj minut. Slovenija je bila proti oslabljeni Hrvaški v prvem polčasu v podrejenem položaju, saj so si gostitelji ob izteku prvega dela tekme priigrali že štiri gole prednosti, v prvih minutah nadaljevanja pa celo pet (16:11). Kljub temu, da smo imeli v vratih izjemno razpoloženega Bena Lapajneta. V drugem polčasu se je v napadu razigral Aleš Pajovič in v 55. minuti je bilo izenačeno na 22:22. V dramatični končnici je odgovornost prevzel Ivano Balić in z dvema zaporednima zadetkom pripeljal Hrvaško do zmage in prvega mesta na turnirju.

Izidi, petek, 13. januarja: Hrvaška - Madžarska33:30 (17:18), Slovenija - Nemčija 33:32 (16:16); sobota, 14. januarja: Hrvaška - Nemčija 25:31 (14:17), Slovenija - Madžarska 33:32 (16:17); nedelja, 15. januarja: Madžarska - Nemčija 34:30 (18:13), Hrvaška - Slovenija 27:25 (14:10).