V drugem krogu Croatia Slovenia cupu Slovenija boljša od Madžarske

3000 gledalcev. Sodnika: Višekruna in Stanojević (oba SČG).
Slovenija: Podpečan, Lapajne, Kozlina 4, Vugrinec 5 (1), Mlakar 4, Kavtičnik 2, Natek 1, Gajič 1, Špiler 2, Rutenka 5 (2), Pajovič 2, Lapajne, Ivančič 1, Zorman 1, Lubej 3, Žvižej 2.
Madžarska: Mikler, Buday 2 (1), Fazekas, T. Ivancsik 2, Nagy 6, Gal 4, Ilyes 7, G. Ivancsik 2, Harsany 1, Toro 3, Lendway 1, Zubai 1, Josza 1, Laluska, Czaszar 3 (3).
Sedemmetrovke: Slovenija 5 (3), Madžarska 5 (4).
Izključitve: Slovenija 6, Madžarska 6 minut.
Moška izbrana vrsta je slavila tudi v drugem krogu Croatia Slovenia cupa. Mož odločitve je bil spet Sergej Rutenka, ki je tako kot prvi dan turnirja, dosegel zmagoviti zadetek. Tokrat s sedmih metrov ob izteku igralnega časa. Selektor Slavko Ivezič je tokrat na tribuni poustil Gorazda Škofa, Zorana Jovičiča, Marka Oštirja in Ognjena Backoviča, v izbrani vrsti pa so priložnost za igro dobili vsi igralci. Slovenija je prvi polčas začela z obrambo 5-1 in povedla z 8:5. Po štirih zaporednih zapravljenih napadih so naši vzhodni sosedje prišli do preobrata in vodstva.
V nadaljevanju so bili slovenski rokometaši boljši, saj so nekajkrat povedli s tremi zadetki razlike. V igri visokega ritma je Madžarom v zadnji minuti uspelo izenačiti na 32:32, a potem je Rutenka, izkoristil sedemmetrovko. V drugi tekmi drugega kroga je Nemčija nekoliko presenetljivo, z 31:25 (17:14) premagala Hrvaško.