29. 5. 2006

Debeljak novi predsednik RZS

Rokometna zveza Slovenije je dobila novo vodstvo. Na skupščini, ki jo je vodil častni predsednik Zoran Janković, je bil za novega predsednika, soglasno, izbran Žiga Debeljak, predsednik uprave Mercatorja, enega največjih sponzorjev rokometa pri nas. Debeljak je na skupščini predstavil tudi novo predsedstvo, v katerem so ugledna imena slovenskega gospodarstva.
»Zelo sem počaščen, da mi je skupščina RZS izkazala zaupanje in me imenovala za predsednika. Prav tako je pomembno, da je skupščina soglasno potrdila moj predlog devetih novih članov predsedstva. Izbor je dober, v funkcionalnem delu predsedstva bodo sedele ugledne osebe iz slovenskega gospodarstva in družbenega življenja. Vsi lahko ogromno pripomorejo k uveljavljanju rokometa in doseganju čim boljših rezultatov. Veselim se dela, ki nas čaka. Naša prva naloga bo vzpostavitev ponovnega zaupanja in kredibilnosti delovanja vseh organov zveze. Vsi se moramo ukvarjati s tem, da dosegamo odmevne rezultate, in vzpostaviti moramo transparenten sistem delovanja zveze. Uskladiti moramo nov statut in urediti akte ter postaviti jasna pravila igre,« je po izboru povedal Žiga Debeljak, novi predsednik RZS. Novi člani predsedstva RZS so: Boško Šrot (predsednik uprave Pivovarne Laško), Franjo Bobinac (predsednik uprave Gorenja), Dušan Zorko (predsednik uprave Pivovarne Union), Boštjan Napast (član uprave Petrola), Adriana Starina Kosem (državna sekretarka na gospodarskem ministrstvu), Edvard Lesnik (član uprave Istrabenza), Dušan Kecman (odvetnik), Tomaž Jeršič, Franc Krašovec (predsednik uprave Cimosa).