2. 11. 2006

Slovencem turnir v Švici

V zadnjem krogu četveroboja narodov v Kirchbergu so se slovenski rokometaši pomerili z gostitelji Švicarji in z zmago osvojili končno prvo mesto. Tokrat sta na tribuni ostala lažje poškodovana Beno Lapajne in Ognjen Backovič, v igro pa niso stopili Boštjan Kavaš, Zoran Jovičič in Marko Bezjak. Varovanci selektorja Kasima Kamenice so tekmo začeli slabo in gostiteljem dovolili, da so v 10. minuti povedli s 5:1. Po minuti odmora slovenskega selektorja se je potek rezultata preobrnil. V naslednjih štiridesetih minutah so naši reprezentanti zaigrali izjemno odločno in učinkovito, tako da so v 51. minuti vodili že z 29:20. Gorazd Škof je zbral kar 18 obramb, učinkovita pa sta bila Rok Praznik in Matjaž Brumen. V končnici so Slovenci sicer popustili, a so brez posebnih težav slavili. Za najboljšega igralca turnirja je bil izbran naš reprezentant Renato Vugrinec.

Švica – Slovenija28:34 (14:17)
Kirchberg - Dvorana Grossmatt, gledalcev 400, sodnika Horvath in Marton (oba Madžarska).
Švica: Portmann, Ebinger, Stauber, Kurth 4, Liniger 5 (3), Echaud 2, Uršič 4, Schmid 4 (1), Hess, Graubner 1, Eggenschwiler, Oltmanns 2, Gautschi 2, Vukelić 2, Bucher, Stalder 3.
Slovenija: Podpečan, Škof, Praznik 5, Jovičič, Vugrinec 4 (1), Bezjak, Gajič 2, Kozomara, Natek, Kavaš, J. Dobelšek 3, Brumen 6, Rutenka 3, Pajovič 6, Lubej 3, Žvižej 2.
Sedemmetrovke: Švica 6 (4), Slovenija 1 (1).
Izključitve: Švica 8, Slovenija 16 minut.

Izidi: Slovenija - Romunija 37:34 (18:19), Švica - Izrael 28:23 (12:12); Slovenija - Izrael 30:29 (17:15), Švica - Romunija 34:35 (17:19); Romunija - Izrael 40:29 (20:17), Švica - Slovenija 29:34 (14:17)