20. 3. 2008

Mladinke boljše tudi od Švicark

Slovenija – Švica33:25 (17:16)
Slovenija: Pandžič, Pikl (8 obramb – 1 x 7-m), Šoberl (3 obrambe); Prapotnik 1, Toplak 3, Šon 4 (1), Krhlikar, Jankovič, Videnič 1, Varlec 5, Koren 5, Bojovič 2, Vidic 3 (2), Gerčar 2, Gregorc, Barič 3, Ilc 1, Filipovič , Ahlin 3. Trenerka: Marta Bon.
Švica: Wirth (1 obramba), Wetterwald (6 obramb – 1 x 7-m), Frey (2 obrambi); Ineichen 1, Furrer 3 (1), Ganz 5, Rosen 2, Wenger 1, Sommer, Kaiser 1, Pluer, Bachmann 3 (2), Haag, Golić, Bosshard 5, Ramseier 4. Trener: Marcus Berchten.
Sedemmetrovke: Slovenija 8 (7), Švica 4 (3).
Izključitve: Slovenija 8, Švica 2 minuti.
S tekmo proti Švici so Slovenke opravile še zadnji preizkus moči pred začetkom kvalifikacijskega turnirja za nastop na SP.Kvalifikacije bodo sicer od 21. do 23. marca v Ormožu. V prvem polčasu so Slovenke v obrambi zaigrale precej globoko, kar so Švicarke spretno izkoriščale s samostojnimi prodori in zadetki. V prvem delu sta se obe ekipi izmenjevali v vodstvu, najvišja prednost obeh reprezentanc pa je znašala dva zadetka. Gostje so držale stik do 40. minute in izida 20:20. Nato je začela delovati slovenska obramba 6-0, v vratih je svojo nalogo solidno opravila Piklova (8 obramb v 2. polčasu) in prednost je rasla iz minute v minuto. Zadnjih petnajst minut so dobile priložnost igralke s klopi (Ahlin, Barič, Gerčar, Ilc), ki so Slovenijo povedle v vodstvo s kar devetimi goli, 32:23.