30. 10. 2008

Prepričljiva zmaga na začetku kvalifikacij

Izrael – Slovenija 28:36 (16:21)
Rishon le Zion – Dvorana Gan Nahum. 800 gledalcev. Sodnika: Cirligeanu in Bejenariu (oba Romunija). Izrael: Dorošenko (6 obramb), Luzon 1, Neeman 1, Turel 1, Smoler 10, Maymon 1, Mathalon, Gross (4 obrambe), Avraham 7 (2), Mircus 5, Lavie, Grinberg, Rosenthal 1, Fried 1.
Slovenija: Rezar (10 obramb), Kozomara 3, Miklavčič 1, Koražija 3, Kavtičnik 2, Mlakar, Natek 4, Skube 3, Škof (6 obramb), Špiler 6 (1), Praznik 2, Pajovič 7 (2), Gajič 3, Cehte 2.
Sedemmetrovke: Izrael 2 (2), Slovenija 3 (3). Izključitve: Izrael 12, Slovenija 8 minut.
Začetek kvalifikacij za nastop na EP, ki bo leta 2010 v Avstriji, je bil za slovensko moško reprezentanco zmagovit. Varovanci selektorja Mira Požuna so v Izraelu delovali prepričljivo, čeprav je manjkalo kar sedem poškodovanih reprezentantov, na čelu s kapetanom Urošem Zormanom, ki je sicer bil v Izraelu, a zaradi poškodbe mišice ni bil sposoben igrati. Slovenci so proti Izraelcem igrali zelo zavzeto in že v 16. minuti povedli z 10:6. Obramba 6-0 je bila za zunanje igralce gostiteljev previsoka ovira, težave pa so naši imeli le z desnim krilom Smolerjem, ki je v prvem polčasu dosegel kar sedem zadetkov. V nadaljevanju je Smolerju zmanjkalo sape, slovenska klop pa je z rotacijami narekovala visok ritem, ki ga bojeviti gostitelji niso mogli slediti. Ko se je v drugem polčasu v vratih razigral še Aljoša Rezar, je bilo dvomov o zmagovalcu hitro konec. V 59. minuti so naši tako povedli s 36:26 ter zasluženo slavili. Slovenija se bo v nedeljo, 2. novembra, pomerila z Nemčijo, tekma pa se bo v Celju pričela ob 17. uri.