15. 2. 2009

Poraz Krima v Romuniji

V drugem krogu glavnega dela evropske lige prvakinj so rokometašice Krima Mercatorja gostovale v Romuniji in proti ekipi Oltchim Valcea izgubile s 30:36 (13:18). Krimovke se bodo v nedeljo, 22. februarja, na domačem igrišču pomerile z Budućnostjo.

Oltchim Valcea - Krim Mercator 36:30 (18:13)

Dvorana Traian, gledalcev 2.000, sodnika: Togstad in Kristiansen (Norveška).

Oltchim Valcea: Dinu (18 obramb), Tolnai, Pidpalova 2, Puscasu 2, Šimkute 1, S. Luca 2, Ardean 2 (1), Maier 3, Fiera 6, Manea 7, Szücs 1, Borbas 1, Berehoiu 2, Lecusanu 7 (4).

Krim Mercator: Stefanišin (3 obrambe), Pandžić (9 obramb), Cerar, Golubić 3, Vergeljuk 1, Mavsar, Damjanović 6, Bodnjeva 3, Varlec, Oder 1, Hrnjič 2, Irman, Lekić 6, Mörtel 8 (3).

Sedemmetrovke: Oltchim Valcea 5 (5), Krim Mercator 5 (3).

Izključitve: Oltchim Valcea 6, Krim Mercator 2.

Avgusta leta 1999 je Valcea doživela popoln sončni mrk (dogodek so Romuni celo ovekovečili na enem izmed svojih bankovcev), včeraj pa so za rokometni mrk poskrbele še igralke Krima Mercatorja. Oltchim je že po slabih sedmih minutah vodil s 4:1, še pred iztekom dvajsete minute pa je imel že pet zadetkov prednosti. V domačih vratih je blestela Luminita Dinu, nekdanja članica ekipe z Galjevice, ki je zbrala kar 18 obramb. Pet minut pred koncem prvega polčasa se je Ljubljančankam obetala že prava katastrofa, saj so zaostajale kar za osem zadetkov (9:17).

Toda v drugem delu so se gostje vendarle "prebudile" in predvsem po zaslugi vratarke Amre Pandžić (9 obramb), Renate Mörtel (8 zadetkov), Andree Lekić in Sanje Damnjanović (po 6) so se enajst minut pred koncem približale le na dva zadetka zaostanka (25:27). Imele so celo priložnost, da se še bolj približajo Romunkam, toda po neizkoriščenem poskusu je njihov voz spet začel drseti navzdol. To je Oltchim (dan pred tekmo je klubsko vodstvo odstavilo dosedanjega trenerja, Hrvata Ivico Rimanića, in na njegovo mesto postavilo Raduja Voino, nekdanjega rokometaša in sedanjega reprezentančnea selektorja spretno izkoristil in si v končnici priigral visoko prednost (36:30).