20. 3. 2009

Slovenski rokometaši uspešnejši tudi od Čehov

Na mednarodnem turnirju na Češkem je moška članska reprezentanca Slovenije dosegla še eno zmago. Po četrtkovem uspehu proti Dancem (31:30) so Slovenci danes premagali še gostitelje z 28:27 (14:12). V soboto ob 14. uri se bodo slovenski rokometaši pomerili še z reprezentanco Ukrajine.

Češka - Slovenija 27:28 (14:12)

Športna dvorana v Karvini, gledalcev 1.500, sodnika: Tajok in Dobovits (oba Madžarska).

Češka: Galia, Slaby, Štochl, Mraz 1, Kubeš 2, Sobol 10 (1), Hynek 2, Nocar 2, Prachar, Berka 1, Zdrahala 5, Horak, Mičkal, Riha, Sklenak 3, Vrany 1.

Slovenija: Lapajne, Škof, Rezar, M. Žvižej 4, Kozomara, Miklavčič 2, Koražija, Mlakar, Natek 1, Kavaš 1, Brumen 5, Bilbija 6, Gajič 1, Cehte, L. Žvižej 6 (3), Zorman 2.

Sedemmetrovke: Češka 1 (1), Slovenija 4 (3).

Izključitve: Češka 2 minuti, Slovenija 8 minut.

Do 17. minute tekme v Karvini je bil izid kar sedemkrat izenačen (nazadnje pri 8:8), v zadnjih minutah prvega polčasa pa so si Čehi prvič priigrali tri zadetke prednosti (14:11). Najzaslužnejši za to je bil desnokrilni igralec Jan Sobol, ki se je v prvih tridesetih minutah kar sedemkrat vpisal med strelce. Omeniti velja, da so v tem delu Slovenci (na tribuni sta tokrat ostala Aleš Pajovič in David Špiler) na klopi za kaznovane igralce presedeli šest minut, gostitelji pa niso "pridelali" nobene kazni. Tudi začetek drugega polčasa je pripadel reprezentanci Češke, ki si je dvakrat priigrala tri zadetke naskoka (16:13, 17:14), potem ko je v vratar Miloš Slaby v slabih petih minutah zbral štiri obrambe. Toda na nasprotni strani je blestel tudi Gorazd Škof (11 obramb v drugem polčasu), slovenski rokometaši pa so po desetih minutah nadaljevanja izničili zaostanek (17:17). V 42. minuti je domače moštvo vodilo z 19:18, nato pa je prišlo do odločilnega preobrata in vodstva, ki ga Slovenija do konca tekme ni več izpustila iz rok.

Izbranci selektorja Mira Požuna so v šestih minutah naredili delni izid 5:0 in povedli kar s 23:19. Med izključitvijo na slovenski strani so se Čehi najprej dvakrat približali na dva zadetka zaostanka (23:25, 24:26), v 54. minuti pa je Daniel Kubeš zadel v polno za 25:26. Nenad Bilbija je povišal na 27:25 za Slovenijo, na nasprotni strani je Sobol s svojim desetim zadetkom spet zmanjšal na "minus ena" (26:27), po zapravljenem napadu Slovencev pa je svoje soigralce z odlično obrambo rešil Škof in dobro minuto pred koncem preprečil izenačenje. Le 35 sekund pred koncem je selektor Miro Požun vzel minuto odmora in preprečil, da bi se madžarska sodnika morebiti odločila za pasiven napad njegovega moštva. Po neuspešnem strelu Dragana Gajiča je dvajset sekund pred zadnjim znakom sirene piko na i postavil Miha Žvižej (28:26), gostitelji pa so v zadnji sekundi dosegli še zadnji zadetek na tekmi.