23. 5. 2009

Krim Mercator po dramatični zmagi nad Olimpijo osvojil 15. naslov slovenskega prvaka

Finale slovenskega državnega prvenstva za ženske je bil razburljiv kot že dolgo ne. Olimpija je zmagala na prvi tekmi (30:28), povratni obračun v dvorani na Kodeljevem pa so v dramatični končnici z 22:20 dobile rokometašice Krima Mercatorja, ki so tako v svoje vitrine odnesle že 15. naslov slovenskih prvakinj.

Krim Mercator : Olimpija 22:20 (14:10)

Dvorana Kodeljevo, gledalcev 1000, sodnika: Požežnik in Repenšek (oba Slovenija).

Krim Mercator: Cerar, Vergeljuk, Mavsar 3, Stefanišin, Vidic 1, Bodnjeva 1, Varlec 1, Pandžič (13 obramb), Oder, Argenti, Irman 1, Zrnec 5, Lekić 7 (4), Mörtel 3.

Olimpija:
Marinček (14 obramb), Gros 11 (4), Čulibrk, Mitruševska 3, Čerenjak 2, Kogovšek, Naglič, Zec, Gojkovič 1, Ivanc, Puš, Skutnik, Čečkova 2, Šon 1.

Sedemmetrovke:
Krim Mercator 6 (4), Olimpija 6 (5).

Izključitve: Krim Mercator 14 minut, Olimpija 16 minut.

Rdeči karton: Beguš (60., trener Olimpije).

Povratni obračun finala državnega prvenstva sta obe ekipi začeli sila trdo v obrambi, predvsem krimovke pa so potrebovale nekaj časa, da je njihova igra stekla. Tako sta v prvih štirih minutah padla na vsaki strani samo po en gol iz sedmih metrov. V osmi minuti so "zmajčice" prišle do vodstva z dvema zadetkoma (3:1), vendar je bilo že dve minuti zatem 4:4, ko je zadela Maja Zrnec (prvi tri zadetke za "tigrice" je dosegla Andrea Lekić). Nato so tudi igralke iz Galjevice prišle do dveh golov prednosti (6:4), v 14. minuti pa smo videli prvo obrambo na tekmi (Miša Marinček, na drugi strani je Amra Pandžič prvo obrambo vpisala minuto zatem). V 22. minuti so imela dekleta iz Tivolija minuto in 20 sekund dve igralki več, vendar prednosti niso izkoristile, saj jim ni uspelo doseči zadetka. Sledil je tudi padec v njihovi igri, odlično pa je obrambe nabirala Amra Pandžić ter soigralkam pomagala do treh golov prednosti. Krimovke so v 26. minuti imele tudi štiri zadetke prednosti (13:9), z isto prednostjo pa so tudi dobile prvi polčas (14:10).

Gostiteljice so v drugem polčasu začele silovito ter preko Bodnjeve in Lekićeve prišle do + 6. Olimpija je nato imela kar nekaj lepih priložnosti za znižanje, a jim zaradi razpoložene Padžičeve ni uspelo priti na manj kot -4 (12:16). Igralke Olimpije so se v nadaljevanju precej mučile z zunanjih položajev, saj razen Grosove nobena ni znala pripraviti priložnosti za strel. Tako so dekleta z Galjevice v 47. minuti ušle že na osem zadetkov (22:14), kar je bila tudi najvišja razlika na tekmi. Toda sledila je dramatična končnica, v kateri se je ekipa Roberta Beguša na krilih Ane Gros vrnila ter prišla samo na dva zadetka zaostanka (20:22). V obrambi so tudi odbile napad Krima in imele zadnjega na tekmi. Vendar je bil ob koncu narejen prekršek nad Grosovo, toda sodnika ure nista ustavila. Tako je ostal le še strel Grosove z devetih metrov, ki pa je končal v bloku nasprotnic in novega naslova slovenskih državnih prvakinj (zaradi večjega števila doseženih zadetkov v gosteh) so se veselile rokometašice Krima Mercatorja, ki tako ostajajo na domačem prestolu že od leta 1994.

Marta Bon, trenerka Krima Mercatorja: "Ne glede na izenačen skupni izid se ne bi strinjala z oceno, da smo za las zmagali, čeprav je dobro, da se igralke navadijo tudi na takšne končnice. Tudi današnjo tekmo smo imeli ves čas pod nadzorom, čeprav smo v zadnjem delu skorajda zapravili visoko prednost. V tem delu igre so se pokazale nekatere slabosti v naši igri, na katere opozarjam že nekaj časa."

Robert Beguš, trener Olimpije: "Tekma je bila pravzaprav odločena v prvi polovici drugega polčasa, ko je Krim spretno izkoristil naše številne napake. V nadaljevanju smo morali nasprotnice ves čas loviti, zaradi česar smo seveda porabili veliko moči. Poleg tega nam je na koncu zmanjkalo časa. Dekleta so dokazala, da so prava, zato sem prepričan, da sedanji igralski kader zagotovo še ni rekel zadnje besede. Tudi v prihodnje bomo ekipo gradili na slovenskih rokometašicah, kar bo posledično koristilo tudi reprezentanci."