19. 8. 2009

Slovenski mladinci po prepričljivi zmagi proti Egiptu osvojili bronasto kolajno na SP!

Na svetovnem prvenstvu za mladince v Egiptu je reprezentanca Slovenije osvojila bronasto kolajno! Na tekmi za tretje mesto je moštvo selektorja Slavka Iveziča premagalo gostitelje tekmovanja s 35:24 (18:11). Naslov svetovnih prvakov so osvojili Nemci, ki so v finalu premagali Dansko z 32:24 (13:11).

Slovenija – Egipt 35:24 (18:11)

Kairo - Dvorana Nasr Stadium, gledalcev: 20.000, sodnika: Johansson in Kliko (oba Švedska).

Slovenija: Čudič (12 obramb), Ferlin (0 obramb), Rojc, Bundalo 3, Pučnik, Skube 1 (1), Paladin 1, Bombač 6, Razgor 8 (1), Dolenec 9 (1), Svetelšek, Vrečar, Flajs, Abrahamsberg 7.

Egipt: Hendawy (7 obramb), Shehata (2 obrambi), Mohamed, El Masry, Radwan 4 (1), El Magd, Nasr 2, Ibrahim 3, El Sheikh, Shebib 3, Toman 4, Yousef 1, Aly 5, Hashem 2.

Sedemmetrovke: Slovenija 5 (3), Egipt 2 (1).

Izključitve: Slovenija 8 minut, Egipt 8 minut.

Slovenski mladinci so na tekmi za tretje mesto v Kairu ponovili uspeh s svetovnega prvenstva v Braziliji leta 2003, ko so prav tako osvojili bronasto odličje. Proti gostiteljem letošnjega SP so naši upi fantastično začeli, kajti že po slabih petih minutah so vodili s 6:0, po enajstih in pol pa je bilo na semaforju že neverjetnih 10:1 za Slovenijo. Četverica Jure Dolenec, David Razgor, Črt Abrahamsberg in Dean Bombač je bila nerešljiva uganka za obrambo in vratarja Egipčanov. Skupaj so dosegli kar 30 zadetkov od 35 slovenskih, pri čemer so bili neverjetno natančni: Dolenec je imel strel 13-9, Razgor 10-8, Bombač 7-6, Abrahamsberg pa je tekmo celo končal brez zgrešenega strela (7-7). Od začetnega šoka si gostitelji niso več opomogli do konca dvoboja za bronasto kolajno. Slovenci so zlahka držali visoko prednost (najvišja v prvem polčasu je bila nekajkrat po devet zadetkov – 10:1, 11:2, 12:3 in 13:4), reprezentanti Egipta pa so se najbolj približali na šest zadetkov.

Tudi v drugem polčasu so bili Slovenci absolutni gospodarji na igrišču in po manj kot desetih minutah nadaljevanja so še vedno držali razliko, s katero so odšli na odmor – 22:15. Potem ko so domači igralci z dvema zadetkoma v eni minuti zmanjšali na pet zadetkov zaostanka (22:17), so fanatični navijači - v dvorani Nasr Stadium v Kairu se jih je zbralo več kot 20.000 - pričakovali začetek preobrata. Toda odlična slovenska reprezentanca je hitro poskrbela, da dvomov o zmagovalcu ni bilo več. Že prej omenjena četverica Ivezičevih fantov je spet začela neusmiljeno polniti mrežo domače izbrane vrste in v 51. minuti je imela Slovenija prvič deset zadetkov naskoka (30:20). Kljub nedosegljivi prednosti gostje niso popuščali in so si dvakrat priigrali celo po trinajst zadetkov razlike (34:21 in 35:22) ter tako po šestih letih na svetovnih prvenstvih znova osvojili dragoceno odličje.

Končni vrstni red: 1. Nemčija, 2. Danska, 3. Slovenija, 4. Egipt, 5. Švedska, 6. Argentina, 7. Portugalska, 8. Španija, 9. Brazilija, 10. Češka, 11. Francija, 12. Estonija, 13. Islandija, 14. Nizozemska, 15. Belorusija, 16. Norveška, 17. Iran, 18. Grenlandija, 19. Katar, 20. Alžirija, 21. Tunizija, 22. Maroko, 23. Kuvajt, 24. Libija.