31. 10. 2009

Slovenski rokometaši v drugem krogu turnirja v Avstriji zlahka opravili z Ukrajino

V drugem krogu mednarodnega turnirja v Linzu se je moška članska reprezentanca Slovenije pomerila z Ukrajino. Po petkovem porazu proti Avstriji z 31:33 je bilo moštvo selektorja Zvonimirja Serdarušića danes precej uspešnejše, saj je suvereno nadigralo Ukrajince z 41:27 (22:12).

Slovenija – Ukrajina 41:27 (22:12)

Linz – Dvorana Arena Intersport, gledalcev: 1500, sodnika: Reisinger in Kaschutz (oba Avstrija).

Slovenija: Škof, Podpečan, Bilbija 2, Vugrinec 1, Dobelšek 5, Lubej, Kavtičnik 3, Mlakar 5, Kavaš 6, Skube 2, Špiler 3, Brumen 1, Gajič 3, Cehte 4, M. Žvižej 5, Razgor 1.

Ukrajina: Bilik, Onufrijenko 6, Ljubčenko 1, Petrenko 1, Kisil, Višnjevski 3, Pedan, Ševeljev 5, Pokosilo, Krivšikov 3, Posučko 3, Gurka 5, Konstantinov, Sulima, Potapčuk, Skomok.

Sedemmetrovke: Slovenija 4 (3), Ukrajina 7 (6).

Izključitve: Slovenija 12 minut, Ukrajina 10 minut.

Slovenski rokometaši so na drugi tekmi na mednarodnem turnirju v Linzu, ki bo gostil tudi eno izmed predtekmovalnih skupin na evropskem prvenstvu leta 2010, dosegli prvo zmago. Po petkovem neuspehu proti gostiteljem se je Serdarušićeva četa znesla nad Ukrajinci. Tako kot v dvoboju s severnimi sosedi, so si Slovenci že v prvem polčasu priigrali zelo visoko prednost, vendar jo tokrat niso zapravili kot proti Avstrijcem.

Selektor Zvonimir Serdarušić se je odločil za tri spremembe v igralskem kadru. Vratarja Primoža Prošta je zamenjal Dušan Podpečan, namesto Jureta Natka je priložnost dobil njegov klubski soigralec v Gorenju Boštjan Kavaš, položaj Luke Žvižeja na levem krilu pa je zasedel David Razgor. Na tribuni so zaradi poškodb, tako kot že proti Avstriji, ostali Uroš Zorman, Aleš Pajovič in Miladin Kozlina. Zmagovalec tekme je bil pravzaprav odločen že po prvem polčasu, v katerem si je Slovenija priigrala kar deset zadetkov prednosti (22:12).

Kljub zelo visoki prednosti slovenski rokometaši tudi v nadaljevanju niso popuščali, ampak so naskok še povečali. Slovenska izbrana vrsta je vseh šestdeset minut tekme igrala obrambni sistem 3-2-1, ki je deloval dokaj dobro, v njeni igri pa je bil v primerjavi s petkovo tekmo proti Avstriji že viden napredek. Ukrajinci so ves čas igrali obrambo 6-0, ki pa so jo Slovenci uspešno razbijali (kot so trenirali na pripravah na Rogli) preko bekovskih položajev in krožnega napadalca.

V nedeljo, 1. novembra, ob 14.30 se bo slovenska izbrana vrsta v zadnjem krogu turnirja v Linzu pomerila s Švico.

ob 16.20: Avstrija - Ukrajina

Serdarušić debitiral s porazom proti AvstrijiPriprave moške reprezentance na RogliReprezentančni zbor brez odpovediSeznam igralcev, rezerv in strokovnega vodstva