3. 11. 2009

Trener avstrijskega Hypa Prokop odstopil

Trener ženskega avstrijskega rokometnega kluba Hypo Niederösterreich, Gunnar Prokop, je odstopil z mesta prvega strokovnega moža Hypa, a ostaja predsednik le-tega. Hkrati ga je Evropska rokometna zveza suspendirala z vseh funkcij v krovni organizaciji na Dunaju.

Prokop je minuli četrtek z incidentom na tekmi med Hypom in Metzem razburil vso rokometno javnost, ko je nekaj sekund pred koncem obračuna pri izidu 27:27 stekel na igrišče ter ustavil igralko Metza in ji preprečil protinapad.

"Podal sem odstopno izjavo. Nastali položaj bom poskušal rešiti s psihologom," je izjavil Prokop, ki se je za incident posul s pepelom in ga označil kot neopravičljivo čustveno reakcijo. Zanjo se je vseeno opravičil ekipi, igralkam in športnemu svetu nasploh.

Evropska rokometna zveza ga je v torek suspendirala z vseh funkcij v odboru za ženske klube. Suspenz bo trajal, dokler primera tega kontroverznega trenerja ne bodo rešili. Hkrati ga bo kaznovala za incident.

Hypo se bo sicer v nedeljo v 3. krogu lige prvakinj v Ljubljani pomeril s Krimom Mercatorjem.

Incident trenerja Hypa