21. 5. 2010

Slovan si je z zmago proti Ormožanom priigral četrto mesto in ponoven nastop v Evropi

Rokometaši Slovana so v zadnjem krogu lige MIK gostili Jeruzalem Ormož in zmagali s 35:30 (16:17). Ljubljančani so si s tem priigrali končno četrto mesto v ligi in ponoven nastop v evropskem pokalu challenge v naslednji sezoni.

Slovan – Jeruzalem Ormož 35:30 (16:17)

Ljubljana - Dvorana na Kodeljevem, gledalcev: 200, sodnika: Nikolič (Krško) in Štern (Sevnica).

Slovan: Bečirovič 7, Koloper 1, Ristič 5, Božič 3 (1), Markovič, Vran, Bundalo 2, Božović 9, Župič, Hrvatin 4, Šmejc 4.

Jeruzalem Ormož: Žuran, Korpar 2, Melnjak 2, Rajšp, Bogadi, Bezjak 3, Čudič 9 (9), Ivanuša 1, Belec, Sok 2, Hebar, Vujović, Žuran 5, Huđ 6, Jovanovič.

Sedemmetrovke: Slovan 2 (1), Jeruzalem Ormož 9 (9).

Izključitve: Slovan 6 minut, Jeruzalem Ormož 8 minut.

Zaradi poškodb oslabljeni Slovan si je že v prvem delu prvega polčasa dvakrat priigral štiri zadetke prednosti (7:3 in 10:6). Toda po vodstvu Ljubljančanov z 12:9 v 21. minuti so Ormožani dosegli štiri zadetke zapored in dobre tri minute pozneje povedli s 13:12, z minimalno prednostjo pa so tudi odšli na odmor. Predvsem po zaslugi odličnega vratarja Jureta Vrana, ki je na celotni tekmi zbral 15 obramb, je Slovan zaostanek z 18:20 spremenil v vodstvo z 22:20 (39. minuta). Toda gostje se niso predali in v 44. minuti so znova poskrbeli za izenačenje na 24:24.

Toda nato so sledile minute, v katerih je padal dokončna odločitev o zmagovalcu. S petimi zaporednimi zadetki v dobrih petih minutah si je Slovan priigral visoko prednost (29:24), Ormožani so nato zmanjšali na tri zaostanka (26:29), toda tik pred koncem je moštvo trenerja Borisa Deniča vodili že s plus šest (33:27).

Slovan ima pred Trimom iz Trebnjega, ki ima sicer tekmo manj in ki bo v zadnjem krogu gostoval pri Cimosu, na lestvici nedosegljive tri točke prednosti. Ljubljanski klub je tako že osvojil končno četrto mesto v ligaškem tekmovanju in si tako v naslednji sezoni zagotovili tudi nastopanje v evropskem pokalu challenge, v katerem se je letos prebil v polfinale in nato izpadel proti portugalskemu Sportingu iz Lizbone.