22. 5. 2010

Slovenski kadeti premagali tudi Estonijo in si že zagotovili vozovnico za evropsko prvenstvo

Slovenska kadetska reprezentanca Slovenije, ki jo vodi Tomaž Juršič, si je na kvalifikacijskem turnirju na Švedskem z drugo zmago v skupini 3 že zagotovila vstopnico za letošnje evropsko prvenstvo. Tokrat je z 38:19 (19:11) premagala Estonijo.

Slovenija - Estonija 38:19 (19:11)

Vaxjo – Švedska, NCC Arena, gledalcev: 100, sodnika: Wyss David n Zowa (oba Švica).

Slovenija:  Potočnik 9, Mačkovšek 6, Sašek 6, Šoštarič 6, Hratsnik 3, Špende 2, Fidel 2, Kalabič 2, Jazbec 1, Deržič 1, Žitnik, Zaponšek, Žabič, Nosan.

Estonija: Laast 5, Tanavots 4, Oberg 3, Puna 3, Koovit 2, Ratsep 1, Natsep 1, Aasmaa, Kangro, Ots, Neeme, Joks, Kalvi, Vidrik.

Sedemetrovke: Slovenija 0; Estonija 5 (1).

Izključitve: Slovenija 12 minut; Estonija 6 minut.

Slovenska kadetska izbrana vrsta je tekmo povedla z dvema zadetkoma Potočnika, Estonci so naše fante ujeli in v osmi minuti vodili s 4:2. V nadaljevanju polčasa so naši rokometaši pričeli z boljšo igro v napadu in polčas dobili z osmimi zadetki prednosti.

V 40. minuti so povedli za 15 zadetkov in prednost do konca srečanja povečali na 19 zadetkov. Priložnost za igro so dobili vsi igralci in so jo do dobra izkoristili. V nedeljo se bodo pomerili še z gostitelji Švedi za prvo mesto na turnirju in boljše izhodišče pred žrebom.

Vrstni red po 2. krogu: Švedska in Slovenija po 4 točke, Moldavija in Estonija po 0.