23. 5. 2010

Kadeti kvalifikacije na Švedskem končali s popolnim izkupičkom in vstopnico za EP

Kadetska moška reprezentanca Slovenije je z odliko končala kvalifikacijski turnir skupine 3 v Vaxju na Švedskem. Vknjižila je tri zmage (na koncu je danes premagala še favorite Švede) in si tako zagotovila nastop na avgustovskem evropskem prvenstvu v Črni gori.

Po zanesljivih in visokih zmagah nad Moldavijo in Estonijo je zadnji dan kvalifikacij v neposrednem boju za prvo mesto v tej skupini (že pred zadnjim krogom sta si Slovenija in Švedska zagotovili pot na avgustovsko evropsko prvenstvo) udarila z gostitelji. Tudi ti izbrancem Tomaža Juršič niso bili kos, kajti Slovenija je zmagala slavila s 27:23 (13:8).

Slovenija - Švedska 27:23 (13:8)

Vaxjo – Dvorana NCC arena, gledalcev: 400, sodnika: Wyss in Zowa (oba Švica)

Slovenija: Šoštarič 10, Potočnik 8, Mačkovšek 4, Fidel 2, Hrastnik 1, Borovnik 1, Kalabič 1, Žitnik, Sekirnik, Žabič, Sašek, Nosan, Deržič.

Švedska: Berg 7, Pettersson 4, Martinsson 3, Lagergren 2, Freiman 2, Mortsen 2, Nygren 1, Vanne 1, Gottfridsson 1, Jacobsson, Blickhammar, Aronius, Jonsson.

Sedemetrovke: Slovenija 3 (3), Švedska 2 (2).

Izključitve: Slovenija 8 minut, Švedska 10 minut.

Slovenska kadetska reprezentanca je odlično začela srečanje s Švedi in po zaslugi dobre igre v obrambi 5-1 v 17. minuti povedla kar z 8:2. Proti koncu prvega polčasa so se gostitelji približali na pet zadetkov zaostanka, tlikšna pa je bila tudi razlika v slovensko korist ob odhodu na odmor (13:8).

Na začetku drugega polčasa Slovenci kar šest minut niso uspeli zadeti in vodili so le še z dvema zadetkoma prednosti. Nato so ponovno strnili svoje vrste in odbili napda Švedov ter prednost v 39. minuti vnovič povečali na +5. Švedi so se v 46. minuti zopet približali na dva gola, a so naši spet našli rešitve v napadu proti nasprotnikovi obrambi 6-0. Tako so imeli v 50. minuti znova pet zadetkov prednosti, šest minut pozneje so se Švedi zadnjič približali na dva zadetka zaostanka, vendar jim je v končnici zmanjkalo moči za morebiten preobrat.