23. 5. 2010

Slovenske mladinke po tesnem porazu s Špankami ostale brez vozovnice za SP

Mladinska ženska reprezentanca Slovenije, ki jo vodi Uroš Bregar, je v Monovarju v Španiji na tretji tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo tesno klonila proti gostiteljicam s 23:25 (12:13) in ostala brez vozovnice za tekmovanje v Južni Koreji.

Slovenke so po zmagi nad Turčijo in Švico klonile proti favoritinjam kvalifikacijskega turnirja skupine 5 v španski pokrajini Alicante kljub temu, da so se izvrstno držale. Žal pa je gostiteljica turnirja vseskozi imela zadetek ali dva prednosti, česar mlada slovenska ekipa do 20 let ni uspela ujeti. Tako so se na letošnje svetovno prvenstvo v Južni Koreji uvrstile Španke, Slovenke pa so ostale brez velikega tekmovanja.

Sila izenačen obračun med Slovenkami in Špankami, ki ostajajo trn v peti naše ekipe, je v prvem polčasu postregel z nekoliko boljšo igro gostiteljic. Slovenija je le enkrat vodila (po zaslugi Tine Rojc v deveti minuti), nato pa ves čas lovila nasprotnice. Slednje so vodile največ s štirimi zadetki (9:5) v 17. minuti, kar pa so Slovenke nadoknadile ter tik pred zaključkom prvih 30 minut izenačile na 11:11.

V drugem polčasu se je pojavljalo veliko napak na eni in drugi strani, bolje pa so se v igri držale španske rokometašice. Slednje so večkrat pobegnile na tri zadetke prednosti, česar pa slovenska dekleta niso zmogla ujeti in so na koncu ostala praznih rok.