9. 7. 2010

Obala se je poslovila od udeležencev in udeleženk letošnjega rekordnega Eurofesta

S slovesno podelitvijo nagrad in priznanj najboljšim se je končal že 18. Eurofest, mednarodni rokometni festival. Na letošnjem, ki je bil znova rekorden, je nastopilo več kot 2200 rokometašev in rokometašic v 174 ekipah iz 18 držav sveta.

S polfinalnimi in finalnimi tekmami ter zaključno slovesnostjo se je končal rekordni Eurofest pod vodstvom idejnega očeta in glavnega organizatorja Toneta Bariča. V moški konkurenci so ekipe nastopile v osmih starostnih kategorijah, v ženski pa v šestih. Najboljše štiri ekipe v vsaki kategoriji so dobile pokale, najboljše tri pa tudi kolajne.

Poleg tekmovalnega dela Eurofesta je bil zelo bogat tudi spremljevalni program. V njegovem okviru so bile različne kulturne prireditve, spoznavni večer, disco party, strokovno predavanje dr. Toneta Goršiča, tržnica Eurofesta, večer prijateljstva, češki večer, izbor miss in mistra rokometnega praznika... Letos so nastopili rokometaši in rokometašice iz 18 držav: To so: Alžirija, Avstrija, Belgija, Bosna in Hercegovina, Češka, Danska, Francija, Hrvaška, Kanada, Madžarska, Nemčija, Poljska, Portugalska, Romunija, Slovenija, Srbija, Švedska in Tajvan.

V tekmovalnem delu letošnjega Eurofesta so se predstavile tudi tri mlajše reprezentančne selekcije Slovenije - dve v moški in ena v ženski konkurenci. Dečki letnika 1993 so osvojili prvo mesto, dečki letnika 1995 tretje, deklice letnika 1993 pa so bile prav tako najboljše.