22. 7. 2010

Predstavniki regionalne lige za moške so v Zagrebu sprejeli pomembne odločitve

Po ustanovnem sestanku v Sarajevu so se predstavniki regionalne lige za moške znova srečali, tokrat v Zagrebu. V hrvaškem glavnem mestu so bili v sredo predstavniki šestih držav: Slovenije, Hrvaške, Bosne in Hercegovine, Srbije, Črne gore in Makedonije.

Predstavniki omenjenih držav (manjkali so avstrijski in madžarski predstavniki, ki podpirajo takšno ligo) so se dogovorili, da bodo ustanovili Južnoevropsko rokometno zvezo (South Europe Handball Association ali Seha), katere sedež bo v Zagrebu. Seha bo organizirala regionalno ligo, ki se bo začela v tekmovalni sezoni 2011/12. Generalni sponzor lige naj bi bila bančna skupina Erste Group, katere ime naj bi bilo tudi v imenu lige.

V tem regionalnem tekmovanju bo igralo največ 16 klubov. Tisti, ki bodo igrali v tej novoustanovljeni ligi, se bodo v domača prvenstva vključili šele v končnici. O ustanovitvi lige so predstavniki seznanili tudi mednarodno (IHF) in evropsko zvezo (EHF), ki podpirata to tekmovanje.

Klubi, ki so povabljeni v ligo:

Slovenija: Celje Pivovarna Laško, Gorenje Velenje, Cimos Koper

Hrvaška: Zagreb, Nexe Našice

Bosna in Hercegovina: Bosna Sarajevo, Borac Banja Luka

Srbija: Kolubara Lazarevac, Crvena zvezda

Makedonija: Metalurg Skopje, Vardar Skopje

Črna gora: Budućnost Podgorica

Madžarska: Veszprem, Pick Szeged.

D. K.

Ustanovni sestanek regionalne lige v Sarajevu