23. 7. 2010

Slovenski mladinci na drugi tekmi za trening v Podčetrtku remizirali s Srbijo

Po četrtkovi zmagi z 29:27 se je moška mladinska reprezentanca Slovenije še enkrat pomerila s Srbijo. Druga tekma za trening med reprezentancama, ki bosta nastopili na bližnjem mladinskem evropskem prvenstvu na Slovaškem, se je v Podčetrtku končala brez zmagovalca (27:27).

Slovenija – Srbija 27:27 (15:12)

Slovenija: Taletovič (3 obrambe), Perovšek (4 obrambe), Lesjak (5 obramb), Cingesar 5, Stegne, Ferkulj, Škripec, Marguč 7, Pucelj, Šoštarič 1, Poklar 5 (1), Smolnik, Zarabec 5 (1), Poteko, Jelovčan 1, Papež 1, Nosan 2.

Srbija: Milić (2 obrambi), Ivanišević (6 obramb), Đanić (7 obramb), Jokić 1, Nešter 2, Ilić 1, Pušica, Beočanin, Dimitrijević, Vukovljak 1, Nikolić 2, Đorđić 9 (2), Zelenović 6, Todorović 1, Markez 1, Stanković 3 (1).

Sedemmetrovke: Slovenija 2 (2), Srbija 4 (3).

Izključitve: Slovenija 6 minut, Srbija 4 minute.

Potem ko so izbranci selektorja Slavka Iveziča v četrtek premagali vrstnike iz Srbije z 29:27 (17:14), se je druga tekma za trening med mladinskima reprezentancama obeh držav končala brez zmagovalca (27:27). Po začetnem vodstvu gostov z 1:0 in 2:1 so slovenski rokometni upi naredili delni izid 4:0 in v sedmi minuti tekme v Podčetrtku povedli s 5:2.

Tudi v nadaljevanju je imela Ivezičeva četa ves čas od tri do štiri zadetke prednosti, najvišja pa je znašala kar pet – v 20. minuti je Gašper Marguč zadel za vodstvo Slovenije z 12:7. Toda srbski rokometaši so odgovorili z delnim izidom 4:0 v štirih minutah in se približali samo na zadetek zaostanka (12:13). Kljub temu je slovenska izbrana vrsta odšla na odmor s tremi zadetki naskoka (15:12), pri čemer pa nobena reprezentanca v zadnjih štirih minutah prvega polčasa ni uspela zatresti nasprotnikove mreže.

Prve tri zadetke v drugem polčasu je dosegla Srbija in v 33. minuti izenačila na 15:15. Toda v domači vrsti je še naprej blestel Marguč, ki je s tremi zaporednimi zadetki tehtnico znova prevesil na stran Slovenije (18:15). Zadnjič je imela slovenska reprezentanca prednost treh zadetkov v 39. minuti, ko je za 20:17 zadel Mitja Nosan, isti igralec pa je poskrbel tudi za vodstvo s 23:22 v 46. minuti.

Nato so znova nastopile srbske minute: gostje na krilih odličnih Petra Đorđića in Nemanje Zelenovića (skupaj sta dosegla kar 15 zadetkov) so si s tremi zadetki v nizu po dolgem času spet priigrali vodstvo (25:23 v 51. minuti). Toda gostitelji so nato kar štirikrat zapored zadeli v polno (po dvakrat sta bila uspešna Tine Poklar in Miha Zarabec) in štiri minute pred koncem znova povedli. Srbski mladinci se niso predali, v dramatični končnici pa sta se reprezentanci po zadnjem sodniškem žvižgu razšli brez zmagovalca (27:27).

D. K., A. F.

Intervju s selektorjem Slavkom IvezičemSlovenci na prvi tekmi premagali SrbijoMladinci na pripravah v Podčetrtku