7. 12. 2011

Velenjčani na zaostali tekmi 13. kroga v 1. NLB Leasing ligi visoko premagali goste iz Kopra

V 13. krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške sta se na zaostali tekmi pomerila Gorenje Velenje in Cimos Koper. Na derbiju v Rdeči dvorani so se visoke zmage veselili Velenjčani, ki so aktualne slovenske prvake iz Kopra premagali z 31:25 (16:11).

Po začetnem izenačenju na 1:1 so Velenjčani naredili delni izid 6:0 in v deseti minuti povedli kar s 7:1. Že pred iztekom prvega polčasa so imeli rokometaši Gorenja osem zadetkov prednosti (13:5 v 19. minuti), do odhoda na odmor pa so Koprčani vsaj malce zmanjšali visok zaostanek (16:11). Na začetku drugega polčasa so se aktualni slovenski prvaki približali na štiri zadetke razlike (14:18), a so gostitelji hitro dosegli tri zadetke zapored za vodstvo z 21:14.

V velenjskih vratih je blestel Ivan Gajić, ki je zbral kar 22 obramb ob 48-odstotni uspešnosti (na nasprotni strani Gorazd Škof 10 in Dušan Podpečan 4 obrambe), v napadu pa so bili strelsko učinkoviti predvsem Jure Dolenec (9 zadetkov), Klemen Cehte (6) in Fahrudin Melić (5). Vse, kar je Cimosu uspelo v nadaljevanju, je bilo zmanjšanje zaostanka na pet golov (18:23 v 44. minuti).

Štiri minute pred koncem tekme v Rdeči dvorani, ki so jo je ogledalo okoli 1000 ljudi, si je Gorenje priigralo rekordno prednost devetih zadetkov - 31:22. Zmagovalec je bil seveda odločen, Koprčani pa so nato z delnim izidom 3:0 vsaj nekoliko omilili visok poraz.

Po dveh neodigranih tekmah je Loka tudi uradno dokončno izključena iz tekmovanja v 1. NLB Leasing ligi v sezoni 2011/12. Vsi dosedanji izidi rokometašev Loke so izbrisani, zato je prišlo tudi do velikih sprememb na lestvici. Na prvo mesto se je prebilo Gorenje, ki ima pred drugouvrščenimi Celjani tri točke prednosti, pred tretjim Cimosom pa štiri.

1. NLB LEASING LIGA ZA MOŠKE - 13. KROG:

Sreda, 30. november 2011:

Trimo - Celje Pivovarna Laško 27:30 (11:15; Skube, Sušin in Zarabec po 8; Mačkovšek 6, D. Razgor in Žvižej po 5)

Istrabenz plini Izola - Maribor Branik 24:24 (11:12; Božič, Čosić in Jelovčan po 4; Tarabocchia 5, S. Razgor 4)

Sobota, 3. december 2011:

Krka - Šmartno Herz Factor banka 26:26 (11:14; Čančar 8, Flajs 5; Dobravc 6, Mirnik 5)

Ribnica Riko hiše - Krško 34:24 (18:9; Kapular 8, Bašić 5; Pfajfar 5, Lazović in Knez po 4)

odpovedano: Loka - Jeruzalem Ormož 0:10 (brez boja)

Sreda, 7. december 2011:

Gorenje Velenje - Cimos Koper 31:25 (16:11; Dolenec 9, Cehte 6, Melić 5; Brumen 11, Džono 4, Dobelšek 3)

VRSTNI RED PO 13. KROGU:

Gorenje Velenje - 21 točk (11 tekem)

Celje Pivovarna Laško - 18 točk (11 tekem)

Cimos Koper - 17 točk (12 tekem)

Istrabenz plini Izola - 13 točk (12 tekem)

Trimo Trebnje - 12 točk (12 tekem)

Maribor Branik - 11 točk (12 tekem)

Ribnica Riko hiše in Krško - po 8 točk (po 12 tekem)

Krka (12 tekem) in Šmartno Herz Factor banka (11 tekem) - po 7 točk

Jeruzalem Ormož - 6 točk (11 tekem)

*Loka je izključena iz tekmovanja.

1. NLB LEASING LIGA - SEZONA 2011/12 (CELOTEN SPORED, DATUMI, URE, PARI TEKEM IN IZIDI)