17. 12. 2011

Velenjčani in Celjani slavili v gosteh, v Ribnici brez zmagovalca, Krško doma ugnalo Maribor

Na štirih sobotnih tekmah v 1. NLB Leasing ligi so gostje dvakrat zmagali ter po enkrat izgubili in remizirali. Gorenje je zmagalo v gosteh proti Krki (41:26), Celjani v Izoli (24:19), Ribničani in Ormožani so se razšli z remijem (26:26), edino domačo zmago pa je doseglo Krško proti Mariborčanom (29:26).

Vodilno Gorenje na gostovanju v Novem mestu ni imelo težav in je z visoko zmago proti Krki še dodatno potrdilo prvo mesto na prvenstveni lestvici. Izolani so doživeli prvi poraz v letošnji sezoni na domačem igrišču, zanje pa so bili usodni igralci Celja Pivovarne Laško, ki so že v 22. minuti vodili z osmimi zadetki prednosti (12:4).

Ribnica Riko hiše in Jeruzalem Ormož sta se v štirih dneh pomerila kar dvakrat, po obeh tekmah v Ribnici pa imajo več razlogov za zadovoljstvo v gostujočem taboru. V sredo so Ormožani v četrtfinalu pokala Slovenije po podaljšku zmagali s 36:31 in se uvrstili na zaključni turnir najboljše četverice, v današnjem ligaškem dvoboju pa so iztržili neodločen izid.

Čast domačih klubov je na sobotnih tekmah v 1. NLB Leasing ligi za moške z obema osvojenima točkama rešilo Krško. Gostitelji so proti Mariboru Braniku ob polčasu sicer zaostajali za tri zadetke, a so po preobratu v drugem polčasu na koncu zmagali z enako razliko.

1. NLB LEASING LIGA ZA MOŠKE - 15. KROG:

Petek, 16. december 2011:

Trimo Trebnje - Šmartno Herz Factor banka 35:31 (17:15; Skube 12, Zarabec 6; Šmejc 9, Repar 5)

Sobota, 17. december 2011:

Krka - Gorenje Velenje 26:41 (13:21; Čančar 7; Cehte 10, Melić 9)

Krško - Maribor Branik 29:26 (14:17; Klepej 5, Knez, Lazović in Kukavica po 4; Razgor 7, Špelić 5)

Istrabenz plini Izola - Celje Pivovarna Laško 19:24 (6:14; Čosić 5, Jurič 4; Mačkovšek in Žvižej po 5)

Ribnica Riko hiše - Jeruzalem Ormož 26:26 (12:12; Abrahamsberg 6, Kapular 5; Bogadi, Radujković, Cingesar po 5)

prost: Cimos Koper.

VRSTNI RED PO 15. KROGU:

Gorenje Velenje - 25 točk (13 tekem)

Celje Pivovarna Laško - 22 točk (13 tekem)

Cimos Koper - 19 točk (13 tekem)

Trimo Trebnje - 14 točk (14 tekem)

Istrabenz plini Izola - 13 točk (14 tekem)

Krško - 12 točk (14 tekem)

Maribor Branik - 11 točk (14 tekem)

Jeruzalem Ormož (13 tekem) in Ribnica Riko hiše (14 tekem) - po 9 točk

Šmartno Herz Factor banka (12 tekem) in Krka (14 tekem) - po 7 točk.

*Loka je izključena iz tekmovanja.

1. NLB LEASING LIGA - SEZONA 2011/12 (CELOTEN SPORED, DATUMI, URE, PARI TEKEM IN IZIDI)Pokal Slovenije za moške - četrtfinalne tekme1. NLB Leasing liga - 14. krog1. NLB Leasing liga - 13. krogPokal Slovenije za moške - osmina finalaPisna pobuda RK Celje Pivovarna Laško za ohranitev slovenskih rokometnih centrov1. NLB Leasing liga - 12. krogSlavko Ivezič na trenerski klopi rokometašev novomeške Krke zamenjal Sama Juga1. NLB Leasing liga - 11. krog