16. 1. 2011

Svetovni prvaki Francozi nadigrali Egipt, Španci so se namučili s Tunizijci, Hrvaška in Danska šele v drugem polčasu do visokih zmag

Rokometaši na SP na Švedskem so odigrali šest tekem drugega kroga v skupinah A in C. Nemčija je zlahka opravila z Bahrajnom (38:19), Španci so se precej namučili s Tunizijci (21:18), svetovni prvaki Francozi pa so nadigrali Egipt (28:19). Srbi niso imeli težav z Avstralci (35:18), Hrvati so v drugem polčasu strli odpor Alžircev (26:15), Danci pa na enak način Romune (39:30).

Nemci, svetovni prvaki iz leta 2007, so suvereno opravili z Bahrajnom, ki se je enakovredno upiral le do izida 2:2. Azijci so spodoben zaostanek držali do zaostanka s 6:8 v enajsti minuti, nato pa so Nemci v šestih minutah naredili delni izid 5:0 in povedli s 13:6. V 22. minuti je Nemčija prvič povedla z desetimi zadetki prednosti (17:7), končna razlika dvajsetih golov pa je bila tudi najvišja na tekmi.

Na tekmi Španija – Tunizija je prvi zadetek padel šele v deveti minuti, prva četrtina pa je pripadla Špancem (4:1). Toda nasprotniki so jih ujeli še pred koncem prvega polčasa (6:6), španski rokometaši pa so si novo vodstvo priigrali pri 12:10 v 37. minuti. Tunizija je odgovorila s štirimi zaporednimi zadetki za 14:12, zadnjič pa je bil izid izenačen pri 14:14. Afričani so si nato priigrali še zadnje vodstvo (15:14 v 45. minuti), zatem pa so Španci poskrbeli za delni izid 3:0. Zadnji žarek za Tunizijce je posijal pri zaostanku s 16:17 šest minut pred koncem, vendar je nato španska reprezentanca spet dosegla tri zadetke zapored in pri izidu 20:16 v 58. minuti je bil zmagovalec odločen.

Zadnjo tekmo v skupini A sta odigrala Francija in Egipt, uspešnejši pa so bili svetovni prvaki, ki so slavili z 28.19. Francozi so že v enajsti minuti vodili s 7:2, na začetku drugega polčasa pa s 16:9. Osem minut pred koncem so imeli svetovni prvaki že deset zadetkov prednosti (26:16). Tudi uvodni dvoboj v skupini C med Srbijo in Avstralijo (35:18) je minil v neenakovrednem razmerju moči, kajti Srbi so si hitro priigrali visoko vodstvo (3:0, 9:3, 15:5). Tudi v nadaljevanju so bili Srbi gospodarji na igrišču, najvišji naskok 18 zadetkov pa so imeli tik pred koncem (35:17).

Hrvati so si po štirih začetnih izenačenjih proti Alžiriji (od 1:1 do 4:4) prvo občutnejšo prednost priigrali sredi prvega polčasa (7:4). Toda kasneje je Alžirija po petih zaporednih zadetkih povedla celo z 11:8, kljub temu pa se je prvih trideset minut končalo brez zmagovalca (11:11). Na začetku drugega dela je Hrvaška naredila delni izid 4:0 (skupaj kar 7:0) in po vodstvu s 15:11 je prednost ekipe selektorja Slavka Goluže samo še naraščala do visoke končne zmage s 26:15.

Tudi Danska je imela v prvem polčasu velike težave z Romunijo, ki je v 16. minuti vodila z 10:7, dve minuti kasneje pa že z 12:8. Toda Skandinavci so nato petkrat zapored zadeli v polno in v 23. minuti povedli s 13:12, tik pred odhodom na odmor pa s 17:14. Romuni so se nato upirali do zadnjega izenačenja (18:18), nato pa povsem popustili in Danci so se veselili še druge zaporedne zmage na letošnjem SP (39:30).

SP 2011 ZA MOŠKE - 2. KROG:

SKUPINA A (Kristianstad in Lund):

Bahrajn - Nemčija 18:38 (9:20; Madan in Alsayad po 4; Kaufmann 9, Sprenger 7)

Tunizija - Španija 18:21 (7:9; Megannem 4, Hedoui 3; Entrerrios 5, Rocas 4)

Egipt - Francija 19:28 (8:12; El Ahmar 4, Mamdouh, Hussein in Rezek po 3; Karabatić, Bosquet in Roine po 3)

Vrstni red: Nemčija, Francija in Španija po 4 točke, Egipt, Tunizija in Bahrajn po 0.

SKUPINA C (Malmö in Lund):

Avstralija - Srbija 18:35 (8:16; Fletcher 5, Stojanović 4; Vujin 7, Rnić in Stanković po 5)

Alžirija - Hrvaška 15:26 (11:11; Berkous in Boultif 4; Balić 6, Vuković 5)

Romunija - Danska 30:39 (16:17; Muresan 5, Jurca, Florea in Simicu 3; Lindberg in Sondergaard 5)

Vrstni red: Danska, Srbija in Hrvaška po 4 točke, Alžirija, Romunija in Avstralija po 0.

SP 2011 - CELOTEN SPORED, DATUMI, URE, PARI TEKEM, IZIDI IN LESTVICESP - 2. krog (skupini B in D): Poljaki v dramatični končnici strli Argentince, derbi dobili MadžariSP - 1. krog: Alžirija korak do senzacije proti Srbiji, Slovaki namučili Poljake, Danci dosegli 47 zadetkovNajboljša sta Romunka Neagujeva in Čeh JichaKlubski rekorder na SP 2011 je nemški Rhein Neckar LöwenNaslov branijo Francozi, po štirikrat doslej na vrhu Švedska in RomunijaZačenja se SP za moške na Švedskem