19. 2. 2011

Mariborčani z nogo in pol že v četrtfinalu

Že na prvi tekmi osmine finala evropskega pokala pokalnih zmagovalcev si je Maribor Branik verjetno priigral nedosegljivo prednost. Proti Kolubari v Srbiji je zmagal kar s 40:26.

Kolubara - Maribor Branik 26:40 (12:21)

Lazarevac - Dvorana ŠRC Kolubara, gledalcev: 400, sodnika: Pandžić in Satordžija (oba Bosna in Hercegovina).

Kolubara: Djukić, Divović 2, Jovanović 2, Lomić 3, Nenadič, Radojćić 3, Milićević 4 (3), Blagojević 3, Petrović 2 (2), Radovanović 3, Mitrović 4.

Maribor Branik: A. Čudič, Grm, Vrečar 1, Oštir 2, Gregorc 2, Razgor 9 (2), Pučnik 1, Nikolič 1, Fister 2, Ivančič 3, Batinović 5, Kleč 3, Gajič 10, Tominec 3.

Sedemmetrovke: Kolubara 6 (5), Maribor Branik 5 (2).

Izključitve: Kolubara 8 minut, Maribor Branik 12 minut.

Mariborčani so si že na prvi evropski tekmi na gostovanju v Srbiji odprli pot v četrtfinale pokala pokalnih zmagovalcev. Ekipo Kolubare so povsem nadigrali in si priigrali kar 14 zadetkov naskoka pred povratnim obračunom. Najboljši strelec mariborskega kluba je bil Dragan Gajič, ki je kar desetkrat zadel v polno.

Štajerci so silovito začeli tekmo proti oslabljeni Kolubari, pri kateri je imel trener Vladimir Dragićevič na voljo samo enajst igralcev. Gostje so temelje visoki zmagi postavili že v prvem polčasu. Hitro so povedli s 4:1, v 16. minuti je Gajič zadel že za 12:5, štiri minute pozneje pa še za 16:7. Visoko prednost je Maribor Branik zadržal tudi do odhoda na odmor, znašala pa je devet zadetkov (21:12).

Tudi v drugem polčasu izbranci trenerja Marka Šibile niso popuščali. Posebej je izstopal Simon Razgor, ki je s petimi zadetki v uvodnih šestih minutah srbsko moštvo držal na varni razdalji. V 42. minuti je Blaž Kleč z zaporednima zadetkoma razliko povečal na dvanajst (29:17) in zmagovalec je bil dokončno odločen. Kljub visoki prednosti gostje niso popuščali in do konca so razliko povečali še za dva zadetka (40:26).

Povratna tekma Maribor Branik - Kolubara bo v soboto, 26. februarja 2011, ob 19. uri.