26. 2. 2011

Cimos še enkrat nadigral Švede in napredoval v četrtfinale evropskega pokala challenge

Igralci Cimosa so bili uspešni tudi na povratni tekmi osmine finala evropskega pokala challenge. Švedski klub Eskilstuna Guif so najprej premagali v gosteh (33:32), danes pa še v domači Bonifiki z 32:24 (16:12) in se uvrstili v četrtfinale.

Cimos Koper - Eskilstuna Guif 32:24 (16:12)

Koper - Dvorana Bonifika, gledalcev: 1000, sodnika: E. in A. Vitaku (oba Kosovo).

Cimos Koper: Skoko 4, Dobelšek 1, Mirković 1, Brumen 5, Elezović 3 (1), Bombač 5, Stanić, Krivokapić 3 (3), Skube 4, Mlakar 1, Konečnik 1, Rapotec 4, Vran, Osmajić.

Eskilstuna Guif: Baverud 1, Jansson 3, Blank, Lindberg 1, Tholin 2, Larsson, Andresson 2, Petterson 4, Aren 5, Johansson, Oldberg 1, Zachrisson 5.

Sedemmetrovke: Cimos Koper 4 (4), Eskilstuna Guif 8 (3).

Izključitve: Cimos Koper 14 minut, Eskilstuna Guif 6 minut.

Rdeči karton: Elezović (Cimos Koper, 56. minuta).

Rokometaši Cimosa so se zasluženo - z dvema zmagama proti švedskemu klubu Eskilstuna Guif - uvrstili med osem najboljših moštev v evropskem pokalu challenge. Koprčani bodo nasprotnika v četrtfinalu dobili na žrebanju, ki bo v torek, 1. marca 2011, na Dunaju.

Po minimalni zmagi na Švedskem (33:32) so Primorci tudi na povratni tekmi pred domačimi gledalci v dvorani Bonifika spravili na kolena Švede. Dvoboj je bil izenačen samo v uvodnih dvajsetih minutah, nato pa so Koprčani, ki veljajo za papirnate favorite v tem evropskem pokalnem tekmovanju, dali v višjo prestavo in si že do polčasa priigrali štiri zadetke prednosti (16:12).

V drugem delu je Cimos podvojil svojo prednost in prepričljivo nadigral Skandinavce (32:24). Junak v domačem moštvu je bil odlični vratar Jure Vran, ki je zbral neverjetnih 27 obramb, od tega pa je Švedom ubranil tudi pet sedemmetrovk.

Cimos na pragu četrtfinala evropskega pokala challengeKoprčani minimalno zmagali na gostovanju na ŠvedskemPrimorci v nedeljo v gosteh pri švedskem klubu Eskilstuna GuifRokometaši Cimosa prvi v letošnji sezoni premagali Gorenje1. SRL ZA MOŠKE - SEZONA 2010/11 (CELOTEN SPORED, DATUMI, URE, PARI TEKEM IN IZIDI)