15. 4. 2011

Končnica za prvaka: Derbi v Zlatorogu v končnici tekme znova dobili rokometaši Cimosa

Na derbiju četrtega kroga v končnici za prvaka v prvi slovenski ligi za moške sta se v Zlatorogu pomerila Celje Pivovarna Laško in Cimos. Boljši so bili gostje iz Kopra, ki so zmagali s 30:28 (10:14).

Celje Pivovarna Laško – Cimos Koper 28:30 (14:10)

Celje – Dvorana Zlatorog, gledalcev: 400, sodnika: Brecelj in Deržek (oba Ajdovščina).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Rezar (12 obramb), Alilović (2 obrambi), Poteko, Prieto, Potočnik, Mlakar 1, Marguč 9 (4), Razgor 3, Toskić 3, Ranevski, Poklar 3, Metličić 2, Rnić 4, Kokšarov 3, Žvižej.

Cimos Koper: Podpečan, Stanić (2 obrambi), Vran (5 obramb), Skoko 2, Dobelšek 3, Mirković, Brumen 3, Elezović 3 (1), Bombač 5, Poklar, Krivokapić 9 (3), Skube 1, Mlakar 2, Konečnik, Rapotec, Osmajić 2.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 4 (4), Cimos Koper 4 (4).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 16 minut, Cimos Koper 2 minuti.

Rdeči karton: Prieto (Celje Pivovarna Laško, 48. minuta).

Po sobotnem polfinalu pokala Pivovarne Union so se Celjani in Koprčani znova pomerili v dvorani Zlatorog, spet pa so bili za dva zadetka uspešnejši gostje (v pokalu z 29:27, v prvenstvu s 30:28). Na tekmi se je tudi tokrat zbralo zelo malo gledalcev, ki so v šesti minuti videli prvo in hkrati edino vodstvo Koprčanov v prvem polčasu (2:1). Pivovarji so nato dosegli tri zadetke zapored in povedli s 4:2, do 27. minute pa se je razlika ves čas gibala od zadetka do dveh v korist moštva trenerja Mira Požuna.

Dve minuti pred koncem prvega polčasa, v katerem je blestel domači vratar Aljoša Rezar (skupaj enajst obramb, od tega kar šest v prvih enajstih minutah), so si Celjani prvič priigrali tri zadetke prednosti (13:10), ko je v polno zadel Momir Rnić. Za največjo razliko v tem delu igre (14:10) je prav v zadnji minuti znova poskrbel Rnić, ki je dosegel zadetek v času, ko je imeli njegovo moštvo zaradi izključitve Carlosa Prieta na igrišču rokometaša manj.

Že v drugi minuti drugega polčasa je Petar Metličić s svojim prvim zadetkom priigral Celjanom rekorden naskon na derbiju v Zlatorogu (15:10) in vse je kazalo, da je odpor Koprčanov vendarle strt. V 36. minuti so gostitelji še vedno vodili s17:14, nato pa sta sodnika zapored – v samo nekaj sekundah – izključila Nejca Poklarja in Edvarda Kokšarova. To je Cimos seveda spretno izkoristil, z dvema igralcema več naredil delni izid 3:0 in izenačil na 17:17.

Kljub temu so Celjani z igralcem manj (že drugič je moral na kazensko klop Carlos Prieto) v 42. minuti po zadetku Gašperja Marguča (z devetimi zadetki prvi strelec Celja Pivovarne Laško) povedli z 20:18, vendar so jih Primorci kmalu ujeli (20:20). V 48. minuti so gostitelji zaradi tretje izključitve in posledičnega rdečega kartona ostali brez Carlosa Prieta, vseeno pa si Koprčani nikakor nisomogli priigrati vsaj minimalnega vodstva.

To jim je uspelo šele po zadnjem izenačenju (25:25 v 53. minuti), ko so po zaporednih zadetkih Matjaža Brumna in Milorada Krivokapića štiri minute pred koncem povedli s 27:25. V naslednji minuti je Petar Metličić (deset minut pred koncem si je zaradi ugovarjanja sodniški odločitvi prislužil kar štiriminutno kazen) zmanjšal na 26:27, vendar sta Dean Bombač in Milorad Krivokapić dvakrat zapored zadela celjska vrata in svojemu moštvu priigrala vodstvo z 29:26. Slabi dve minuti pred koncem je zadel Gašper Marguč (27:29), nato pa je po napačni podaji Edvarda Kokšarova usodo gostiteljev zapečatil Jure Dobelšek.

KONČNICA ZA PRVAKA, 4. KROG:

Celje Pivovarna Laško - Cimos Koper 28:30 (14:10; Marguč 9, Rnić 4; Krivokapić 9, Bombač 5)

sobota, 16. april 2011, 20.00: Loka - Trimo Trebnje

nedelja, 17. april 2011, ob 18.00: Gorenje Velenje - Maribor Branik

KONČNICA ZA PRVAKA - TRENUTNA LESTVICA:

Klub Št. tekem Zmage Remiji Porazi Gol razlika Točke
Cimos Koper 26 22 1 3 848:695 45 (37)
Gorenje Velenje 25 22 0 3 820:663 44 (42)
Celje Piv. Laško 26 17 0 9 876:756 34 (32)
Loka 25 13 4 8 776:710 30 (26)
Maribor Branik 25 12 4 9 715:698 28 (24)
Trimo Trebnje 25 13 1 11 779:775 27 (27)
1. SRL ZA MOŠKE - SEZONA 2010/11 (CELOTEN SPORED, KONČNICI, DATUMI, URE, PARI TEKEM IN IZIDI)