23. 4. 2011

Končnica za prvaka: Loka uspešna v Mariboru in po točkah ujela tretjeuvrščene Celjane

Zadnja tekma petega kroga v končnici za prvaka v prvi slovenski ligi se je končala z zmago Loke. Gorenjci so bili uspešni na gostovanju pri Mariboru Braniku (32:30) in so se na lestvici po številu točk izenačili s Celjani.

Maribor Branik - Loka 30:32 (21:15)

Maribor - Dvorana Tabor, gledalcev 300, sodnika: Cvetko in Kavalar (oba Celje).

Maribor Branik: Lešnik, Čudič, Grm, Vrečar 1, Oštir 1, Gregorc, Razgor 3, Pučnik, Nikolič 1, Fister, Ivančič 4, Kleč 3, Gajič 10, Mačkovšek 3, Tominec 4 (2).

Loka: Karpan, Makovec, Vrbinc, Cingesar 4, Verdenik, Jamnik 5, Dolenec 12 (3), Nosan, Bundalo 2, Bradeško, Šibanc, Dolinar, Gaber 1, Rebič, Dujmovič 5, Mikanovič 3.

Sedemmetrovke: Maribor Branik 2 (2), Loka 4 (3).

Izključitve: Maribor Branik 8 minut, Loka 8 minut.

Loka, največje presenečenje letošnje sezone, še naprej niza točke. Tokrat je dve osvojila v Mariboru in se na lestvici točkovno izenačila s tretjim Celjem. Pri domačih je bil najboljši strelec Dragan Gajič z desetimi, pri gostih pa Jure Dolenec z 12 goli.

Mariborčani so po mesecu dni spet zaigrali na domačem parketu. Srečanje se je pričelo zelo izenačeno, Grega Jamnik pa je z dvema zaporednima goloma Škofjeločane v osmi minuti popeljal v vodstvo s 7:4. Dragan Gajič je z zadetkom v 12. minuti izenačil na 7:7, v 19. minuti pa mariborske rokometaše prvič popeljal v vodstvo (12:11).

Sledile so minute domačih, ki so na krilih razpoloženega Aljoše Čudiča, v prvem polčasu je zbral 12 obramb, zavladali na parketu. Z uspešno realizacijo v napadu so si namreč do konca polčasa priigrali kar šest golov prednosti (21:15).

V drugem polčasu pa se je izpisala povsem druga zgodba. Jure Dolenec je Škofjeločane spet vrnil v igro, ki so ob obrambah Boštjana Makovca v 40. minuti z golom Darka Cingesarja zmanjšali na razliko na 21:24. V 52. minuti je Saša Mikanovič izenačil na 27:27, sledil pa je dramatičen zaključek tekme.

V tem so bili bolj podjetni gostje, ki so najprej v 54. minuti z golom Marka Dujmoviča povedli z 29:28. Mariborčanom je sicer v naslednjem napadu uspelo izenačiti, a sta Dolenec in Mikanovič poskrbela za veselje rokometašev Loke.

KONČNICA ZA PRVAKA, 5. KROG:

Cimos Koper - Gorenje Velenje 26:21 (15:14; Krivokapić 7, Skube in Bombač po 4; Manojlović, Golčar in Šimič po 5)

Trimo Trebnje - Celje Pivovarna Laško 26:25 (14:14; Skube 9, Sušin in Zarabec po 6; Mlakar 7, Potočnik 5)

Maribor Branik - Loka 30:32 (21:15; Gajič 10, Ivančič in Tominec po 4; Dolenec 12, Jamnik in Dujmovič po 5).