15. 6. 2011

Moška članska reprezentanca Slovenije je mednarodni turnir v Srbiji začela z visoko zmago

Mednarodni turnir za Pokal Srbije je moška članska reprezentanca Slovenije začela z visoko zmago. V dvorani Pionir v Beogradu je premagala domačo selekcijo B z 32:24 (16:11).

Srbija B – Slovenija 24:32 (11:16)

Beograd – Dvorana Pionir, gledalcev: 500, sodnika: Boričić in Marković (oba Srbija).

Srbija B: Ristanović, Pribak 1, Ušica, Holpert 4, Mešter, Abadžić, Dimitrijević 3, Prodanović, Nenadić 3, Indžić 2, Milošević, Djukić 4, Zelenović 4.

Slovenija: Prošt, Vran, Skok, Bezjak 1, Pucelj, Bundalo 3, Čemas 3, Cingesar 1, Dolenec 5, Flajs 2, Mačkovšek 3, Marguč 7, Miklavčič 1, Razgor 1, Skube 4, Sušin 1.

Sedemmetrovke: Srbija B 6 (4), Slovenija 4 (3).

Izključitve: Srbija B 6 minut, Slovenija 8 minut.

Igralsko zdesetkana moška reprezentanca Slovenije (brez številnih izkušenih nosilcev igre) je nastop na turnirju za pokal Srbije začela s prepričljivo zmago proti drugi domači reprezentanci (Srbija B). Od sedemnajstih igralcev, ki jih je selektor Boris Denič izbral za igranje na tridnevnem turnirju v Beogradi in Novem Sadu, tokrat v zapisniku ni bilo poškodovanega Deana Bombača (Cimos), ki ima težave s prstom.

V vratih je vseh šestdeset minut (z izjemo sedemmetrovk) branil Primož Prošt, v polju pa je selektor Denič enakomereno razdelil minutažo med vse igralce. Slovenci so hitro zagospodarili na igrišču v beograjski dvorani Pionir, saj so povedli s 7:4. Ob polčasu so imeli pet zadetkov prednosti (16:11), v nadaljevanju pa so jo še dodatno povečali - najvišja je znašala devet golov.

Slovenija se bo v drugem krogu pomerila z reprezentanco Srbije A (tekma bo v četrtek,16. junija 2011, ob 20. uri v Novem Sadu), naslednji dan pa v zadnjem krogu še z Norveško (ob 18.30).