22. 7. 2011

V zadnjem krogu predtekmovalnega dela SP v Solunu poraz slovenskih mladincev s Francijo, nasprotnik v nedeljski osmini finala bo Katar

Po štirih zaporednih zmagah je moška mladinska reprezentanca Slovenije na tekmi zadnjega kroga predtekmovanja na svetovnem prvenstvu v Solunu doživela prvi poraz. Uspešnejša je bila Francija, ki je zmagala z 31:27. Nasprotnik Slovencev v osmini finala v nedeljo ob 14.30 bo reprezentanca Katarja.

Slovenija - Francija 27:31 (14 :12)

Slovenija: Lesjak, Taletovič (10 obramb), Perovšek (6 obramb), Cingesar 5, Marguč 1, Šoštarič 4, Gaber 1, Poklar 3, Smolnik 4, Zarabec 2, Poteko, Mačkovšek 1, Medved 3, Papež 1, Nosan 1, Jelovčan 1 ; selektor: Ivezič.

Francija: Bonnefoi (10 obramb), Huyghe, Marroux 1, Mahe 7, Zens 1, Barrere 5, Massard, Gilbert 2, Denat, Grebille 6, Porte 6, Marche, Afgour, Morency, Mayayo; selektor: Petitgirard.

Sedemmetrovke: Slovenija 1 (0), Francija 1 (0).

Izključitve: Slovenija 10 minut, Francija 8 minut.

V petem (zadnjem) krogu svetovnega prvenstva v Grčiji je moška mladinska reprezentanca Slovenije doživela prvi poraz. Po zmagah proti Tuniziji, Čilu, Norveški in Srbiji so slovenski rokometaši izgubili proti Franciji s 27:1 (14:12), toda poraz zanje seveda ni bil usoden, saj so si že pred to tekmo zagotovili prvo mesto v skupini A.

Prvi polčas obračuna s Francozi je minil v bolj ali manj enakovredni igri, končal pa se je z dvema zadetkoma prednosti (14:12) v korist moštva selektorja Slavka Iveziča. Največ zaslug za to je imel odlični vratar Emir Taletovič, ki je v prvih tridesetih minutah zbral kar deset obramb.

Ker je bila tekma za slovensko reprezentanco zgolj prestižnega pomena in ker je želel selektor Ivezič vsaj malce spočiti nekatere nosilce igre. Zato je dal v drugem polčasu tekme s Francijo priložnost tudi tistim igralcem, ki so imeli na prejšnjih tekmah manjšo minutažo na igrišču.

Francozi, ki so na prvih štirih tekmah v skupini A zbrali pet točk (premagali so Srbijo in Čile, remizirali z Norveško ter izgubili s Tunizijo), so to seveda spretno izkoristili in spreobrnili potek dogodkov na igrišču. Po izenačenju na 18:18 so naredili delni izid 9:2 in si priigrali prednost, ki jim je zadoščala za zmago proti Sloveniji in tretje mesto v skupini A.

Izidi 5. (zadnjega) kroga v skupini A: Srbija - Tunizija 22:25 (7:14), Čile - Norveška 16:39 (8:17), Slovenija - Francija 27:31 (14:12).

Končni vrstni red: 1. Slovenija 8 točk, 2. Tunizija 8, 3. Francija 7, 4. Norveška 5, 5. Srbija 2, 6. Čile 0.