17. 8. 2011

V polfinale kadetskega svetovnega prvenstva so se uvrstile Švedska, Španija, Francija in Danska

Švedska, Španija, Francija in Danska so polfinalistke svetovnega prvenstva za kadete v Argentini. Hrvati, branilci naslova svetovnega prvaka, so v četrtfinalu po podaljških izgubili proti Franciji.

Vsi štirje četrtfinalni dvoboji v Mar del Plati so bili zelo izenačeni, najbolj dramatičen pa obračun med Hrvaško in Francijo (30:31). Hrvati, ki branijo naslov svetovnih prvakov, so izenačujoči zadetek prejeli po izteku regularnega časa igre, zato so bili na vrsti podaljški. V dodatnih desetih minutah so bili uspešnejši Francozi in se uvrstili v polfinale SP.

Poleg njih so se med štiri najboljše reprezentance na svetu v moški kadetski konkurenci uvrstili še Švedi, Španci in Danci, medtem ko bodo v skupini od petega do osmega mesta poleg Hrvatov igrali še Egipčani, Nemci in Švicarji.

Za rekordni strelski dosežek so poskrbeli rokometaši Bahrajna, ki so Novi Zelandiji nasuli kar 61 zadetkov, od tega že v prvem polčasu 31.

SPORED SP ZA KADETE – ARGENTINA 2011 (vse ure so po slovenskem času):

Četrtfinale:

Sreda, 17. avgust 2011, ob 22.30: Švedska - Egipt 26:25 (11:12)

Sreda, 17. avgust 2011, ob 22.30: Francija - Hrvaška 31:30 po podaljških (27:27, 11:12)

Četrtek, 18. avgust 2011, ob 01.00: Španija - Nemčija 25:22 (14:10)

Četrtek, 18. avgust 2011, ob 01.00: Danska - Švica 30:27

Skupina od 9. do 12. mesta:

Sreda, 17. avgust 2011, ob 20.00: Slovenija - Brazilija 32:27 (16:15)

Sreda, 17. avgust 2011, ob 20.00: Južna Koreja - Argentina 27:32 (10:15)

Skupina od 13. do 16. mesta:

Sreda, 17. avgust 2011, ob 17.45: Srbija - Katar 33:22 (17:12)

Sreda, 17. avgust 2011, ob 17.45: Rusija - Čile 41:29 (21:17)

Skupina od 17. do 20. mesta:

Sreda, 17. avgust 2011, ob 15.30: Bahrajn - Nova Zelandija 61:20 (31:8)

Sreda, 17. avgust 2011, ob 15.30: Tunizija - Gabon 27:14 (13:10).

Slovenski kadeti premagali Brazilijo, za končno deveto mesto na SP v četrtek dvoboj z gostiteljiPrireditelji SP za kadete spremenili urnik tekmovanja, Slovenija z Brazilijo danes ob 20. uriV končnici tekme proti Švedski slovenski kadeti zapravili uvrstitev med osem najboljših na svetu