7. 10. 2011

Maribor Branik prizadejal Celjanom prvi poraz v letošnji sezoni v 1. NLB Leasing ligi

V šestem krogu v 1. NLB Leasing ligi so rokometaši Celja Pivovarne Laško po petih zaporednih zmagah doživeli prvi poraz. Na gostovanju pri Mariboru Braniku so Celjani izgubili z zadetkom razlike (25:26).

Celjani (brez Gregorja Potočnika in Nemanje Zelenovića) so hitro povedli s 3:0, a so Mariborčani (brez Blaža Kleča) nato dosegli štiri zadetke zapored za vodstvo s 4:3. Po nekaj izenačenjih so si gostitelji priigrali dva zadetka prednosti (11:9, 12:10, 13:11), s takšno razliko pa se je končal tudi prvi polčas (14:12).

Tekma se je v drugem polčasu dokončno prelomila po zadnjem izenačenju na 17:17, ko so mariborski rokometaši dosegli kar sedem zadetkov zapored (Celjani v polno niso zadeli kar devet minut) in si priigrali visoko vodstvo s 24:17. Kljub temu so pivovarji, ki so nato zaostajali za pet golov (21:26), v končnici poskrbeli za delni izid 4:0 in zmanjšanje zaostanka na minimalno razliko (25:26), a jim je za morebitno izenačenje zmanjkalo časa.

1. NLB LEASING LIGA ZA MOŠKE - 6. KROG:

Sreda, 5. oktober 2011:

Cimos Koper - Ribnica Riko hiše 32:24 (18:14; Brumen 9, Krivokapić 6; Abrahamsberg 8, Pucelj 3)

Petek, 7. oktober 2011:

Maribor Branik - Celje Pivovarna Laško 26:25 (14:12; Špelič in Razgor po 6; Žvižej 6, Marguč 5)

Krka 2

Šmartno Herz Factor banka in Krško (-1) po 1.

1. NLB LEASING LIGA - SEZONA 2011/12 (CELOTEN SPORED - DATUMI, URE, PARI TEKEM IN IZIDI)