13. 10. 2011

Oslabljeni Cimos v tretjem krogu lige prvakov zmagal na gostovanju pri Constanti

V tretjem krogu evropske lige prvakov so rokometaši Cimosa kljub oslabljeni igralski zasedbi dosegli drugo zmago v skupini C. Na gostovanju pri Constanti v Romuniji so Koprčani po velikem preobratu v drugem polčasu in dramatični končnici zmagali s 27:25 (14:14).

Constanta - Cimos Koper 25:27 (14:14)

Buzau - Dvorana Romeo Iamandi, gledalcev: 1300, sodnika: Stolarovs in Licis (oba Latvija).

Constanta: Stanescu (2 obrambi), Popescu (15 obramb), Novanc 4, Simicu 1, Stavrositu 3, Irimescu 1, Toma 2 (1), Sadoveac, Angelovski, Adžić, Sabou 4, Csepreghi 6, Ghionea 2, Onyejekwe, Buricea 1, Riganas 1.

Cimos Koper: Podpečan, Škof (17 obramb), Vran (1 obramba), Dobelšek 2, Brumen 3, Čemas, Bombač 5, Poklar 1, Džono, Krivokapić 4, Mlakar 3, Rapotec 3, Bogunović 5, Bundalo 1, Osmajić.

Sedemmetrovke: Constanta 1 (1), Cimos Koper 0.

Izključitve: Constanta 6 minut, Cimos Koper 6 minut.

Rdeči karton: Brumen (Cimos Koper, 58. minuta).

Po porazu v prvem krogu proti Metalurgu v Skopju (23:28) so rokometaši Cimosa v drugem krogu dosegli prvo zmago (v Bonifiki so nadigrali poljsko Wislo Plock s 27:24), v tretjem pa so bili prvič uspešni na gostovanju. V mestu Buzau so premagali romunsko Constanto s 27:25, ki tako ostaja edini klub brez osvojene točke v skupini C.

Tako romunski kot slovenski prvak nista nastopila v popolni zasedbi, pri čemer so bili gostje precej bolj oslabljeni. Pri Constanti je manjkal poškodovani Alexandru Stamate, pri Cimosu pa kar trije igralci (Bojan Skoko, Sebastian Skube in Robert Konečnik), tako da je imel trener Fredi Radojkovič na razpolago le 15 rokometašev, od tega tri vratarje.

Po dveh začetnih izenačenjih (1:1, 2:2) so Koprčani v sedmi minuti prvič povedli z dvema zadetkoma prednosti 84:2), v dvanajsti pa prvič s tremi (7:4), čeprav je do takrat vratar Mihai Popescu zbral že šest obramb. Constanta je po zaostanku s 6:8 dosegla tri zadetke zapored in si v 19. minuti priigrala prvo vodstvo (9:8) na tekmi. A po treh izenačenjih so Koprčani v 27. minuti znova imela dva gola naskoka (14:12), Romuni pa so jih nato ujeli in moštvi sta odšli na odmor z izenačenim izidom (14:14).

Začetek drugega polčasa je minil v popolni premoči domačega kluba, ki je po izenačenju na 15:15 v petih minutah naredil delni izid 5:0 in si priigral visoko razliko (20:15). Med dvema zaporednima izključitvama Aleksandra Adžića je Cimos začel zmanjševati zaostanek in se nekajkrat približal na minus tri (18:21, 19:22, 20:23, 21:24), v 47. minuti pa celo na dva (21:23), ko je zadel Jure Dobelšek, a nato ni izkoristil še protinapada.

Od 47. minute dalje pa se je igra Constante, ki je takrat še vodila s 24:21, povsem razpadla. Na vratih je s fantastičnimi obrambami blestel Gorazd Škof, ki jih je skupaj zbral kar 17, v napadu pa so Koprčani naredili delni izid 6:0 in si v 56. minuti priigrali vodstvo s 27:24. Romuni so bili nebogljeni na igrišču, kar dvanajst minut (od 47. do 59. minute) pa niso uspeli spraviti žoge za Škofov hrbet.

Prav v zadnjih minutah pa sta Constanti priskočila na pomoč sodnika iz Latvije z nekaterimi čudnimi odločitvami v Cimosovo škodo. Najprej sta v 57. minuti za štiri minute (2 + 2) izključila do takrat zelo razpoloženega in učinkovitega Deana Bombača (pet zadetkov), v naslednji pa sta Matjažu Brumnu pokazala direktni rdeči karton zaradi domnevnega udarca s komolcem v glavo enega izmed Constantinih igralcev.

Kljub temu, da so imeli Primorci v polju le štiri igralce, Romuni pa šest, so slednji ob taki premoči dosegli samo en zadetek - za zmanjšanje zaostanka na 25:27 (to je bil tudi končni izid) v 59. minuti.  Da niso bili učinkovitejši, je poskrbel fantastični Škof, ki je ob njihovi številčni premoči v zadnjih minutah nanizal kar pet obramb. Škof je bil najzaslužnejši za drugi par točk svojega moštva v skupini C, medtem ko Constanta tudi po tretjem krogu ostaja s točkovno ničlo.

V četrtem krogu se bo Cimos v domači dvorani Bonifika pomeril z nemškim Hamburgom, tekma pa bo v nedeljo, 23. oktobra 2011.

LIGA PRVAKOV - SEZONA 2011/12 (SPORED - SKUPINE, DATUMI, URE, PARI TEKEM, IZIDI IN LESTVICE)