8. 12. 2012

Celje Pivovarna Laško - Krka 26:22 (12:13)

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 15. krogu 1. NLB Leasing lige v dvorani Zlatorog premagali novomeško Krko s 26:22 (12:13) in potrdili drugo mesto na prvenstveni lestvici.

CELJE PIVOVARNA LAŠKO - KRKA 26:22 (12:13)

Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev: 200, sodnika: Sok in Lah (oba Ormož).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Blagotinšek, Mlakar 1, Marguč 7 (4), Janc, Razgor 3, Toskić 3, Ranevski, Skube 4, Poteko 1, Zelenović 3, Žabič, Mačkovšek 4, Lekai, Žvižej.

Krka: Vrbinc, Štangelj, Turk, Jurečič 1, Flajs 3, Leban, Lavrič, Didović 1, Fink, Maričič, Irman 2, Svetelšek 6, Jakše, Orlič, Papež 8 (3), Klobčar 1.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 7 (4), Krka 4 (3).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 2 minut, Krka 6 minut.

Rdeči karton: Orlič (Krka, 35. minuta).

Celjani so šele v drugem polčasu strli odpor Novomeščanov, v naslednjih dneh pa so pred njimi dve naporni preizkušnji: najprej se bodo sredi tedna v četrtfinalu slovenskega pokala pomerili s tekmeci iz Izole, v soboto pa bo na sporedu še ligaška "rokometna klasika" v Velenju.

Motivirani rokometaši iz dolenjske prestolnice, ki jih vodi nekdanji celjski strateg Slavko Ivezič, so sijajno odprli tekmo v Zlatorogu, z zagrizeno igro so že v deveti minuti povedli s 4:1, prednost treh golov pa bolj ali manj držali skozi celoten prvi polčas.

V 25. minuti so dvakrat povedli za štiri (11:7 in 12:8), v zadnjih štirih minutah prve polovice tekme pa so do tedaj "zaspani" gostitelji naredili delni izid 4:0 izenačili na 12:12, na veliki odmor pa odšli z golom zaostanka (12:13).

Na začetku drugega polčasa so Celjani zaigrali na vso moč in v 38. minuti povedli z 18:14, prednost treh do petih golov pa zanesljivo držali vse do konca tekme. V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Gašper Marguč s sedmimi, medtem ko sta Sebastian Skube in Borut Mačkovšek prispevala po štiri gole. V gostujoči je Jernej Papež dosegel osem, Miha Svetelšek pa šest zadetkov.

Celjska ekipa bo v naslednjem krogu gostovala pri velenjskemu Gorenju, novomeška pa bo gostila Sevnico. Obe tekmi bosta v soboto, 15. decembra.