8. 12. 2012

Sviš Pekarna Grosuplje - Ribnica Riko hiše 36:29 (13:17)

Igralci ekipe Sviš Pekarna Grosuplje so v 15. krogu 1. NLB Leasing lige dosegli šesto zmago. Pred domačimi gledalci so premagali Ribnico Riko hiše s 36:29 (13:17).

SVIŠ PEKARNA GROSUPLJE - RIBNICA RIKO HIŠE 36:29 (13:17)

Ivančna Gorica - Dvorana OŠ, gledalcev: 300, sodnika: Masleša in Žibret (oba Trbovlje).

Sviš Pekarna Grosuplje: Marjanović, Polak, Zidar 1, Potokar 1, Rotar 3 (1), Muhovec 2, Medved, S. Stopar 8, Pekolj 7, Kalabić 5, Marinčič 2, Sašek 2, G. Stopar 1, Kristan, Sendelbah, Murčehajić 4 (2).

Ribnica Riko hiše: Markovič, Kovač 3, Jamnik 8 (3), Bašič, Koražija 5, Nosan 1, Pucelj, Abrahamsberg 2, Pahulje, Čemas 4 (3), Perovšek, Kapular 5, Košmrlj.

Sedemmetrovke: Sviš Pekarna Grosuplje 4 (3), Ribnica Riko hiše 8 (6).

Izključitve: Sviš Pekarna Grosuplje 8 minut, Ribnica Riko hiše 4 minute.

Zasedba iz Ivančne Gorice je dosegla šesto zmago v državnem prvenstvu in ter s sedmega mesta izpodrinila Ribnico. V prvem polčasu je bolje kazalo igralcem iz dežele suhe robe, ki so imeli vse niti igre v svojih rokah in na odmor odšli s prednostjo štirih golov (17:13).

V drugem polčasu so se povsem izgubili, izbranci domačega trenerja Gorazda Potočnika so zaigrali zelo dobro in hitro izenačili na 18:18, svojo prevlado pa so potrdili tudi v nadaljevanju. Svojo zalogo v golih so sredi polčasa povečali na +5 (25:20), kar je bila zadostna naložba za mirno nadaljevanje s srečnim koncem.

V domači ekipi sta bila strelsko najbolj učinkovita Simon Stopar z osmimi in Gregor Pekolj s sedmimi goli, v gostujoči pa je Grega Jamnik dosegel osem, David Koražija in Zvonimir Kapular pa po pet zadetkov.

Ekipa iz Ivančne Gorice bo v naslednjem krogu gostovala pri koprskem Cimosu (15. december), ribniška pa bo na domačem igrišču gostila mariborski Branik (14. november).