8. 12. 2012

Jeruzalem Ormož - Gorenje Velenje 26:38 (12:19)

Rokometaši ormoškega Jeruzalema so v 15. krogu 1. NLB Leasing lige visoko izgubili z velenjskim Gorenjem. Na domačem igrišču so proti slovenskim prvakom klonili z dvanajstimi zadetki razlike - 26:38 (12:19).

JERUZALEM ORMOŽ - GORENJE VELENJE 26:38 (12:19)

Ormož - Dvorana na Hardeku, gledalcev: 150, sodnika: Rižner in Teršek (oba Hrastnik).

Jeruzalem Ormož: Šišmanović 1, Mesarič, Kljajić, Žuran, Žmavc, Hrupič, Gregorc 1, Belec, Špiljak 7 (1), Čudič 8 (1), Radujković 5, Kirič, Bogadi 2, Rajšp 1, Ogorelc, Komančič 1.

Gorenje Velenje: Gajić, Taletovič, Melić 9 (2), Medved 4, Bezjak 3, Pucelj 1, Dolenec 4, Cehte 6, Miklavčič 1, Gaber 3, Golčar 2, Dobelšek 2, Gams, Bajram 1, Nosan 1, Dujmović, Cingesar 1.

Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 4 (2), Gorenje Velenje 2 (2).

Izključitve: Jeruzalem Ormož 2 minuti, Gorenje Velenje 6 minut.

Velenjski rokometaši so po pričakovanju slavili v Ormožu in zadržali točko prednosti pred drugouvrščenimi Celjani, ki bodo čez teden dni gostovali v Rdeči dvorani.

Domači rokometaši so se v prvi tretjini tekme povsem enakovredno kosali s favoriziranimi gosti, po izidu 8:8 pa so na sceno stopili izbranci gostujočega trenerja Branka Tamšeta. Na polčas so odšli s prednostjo sedmih golov, v drugem polčasu pa navkljub številnim menjavam in ne preveč zavzeti igri zlahka osvojili novi točki.

V domači zasedbi je Bojan Čudič dosegel osem, Jaka Špiljak pa sedem golov. V gostujoči sta odstopala Fahrudin Melić in Klemen Cehte. Prvi je dosegel devet, drugi pa šest zadetkov.

Velenjska zasedba bo v naslednjem krogu gostila Celje Pivovarno Laško, ormoška pa bo gostovala pri trebanjskem Trimu. Obe tekmi bosta v soboto, 15. decembra.