22. 2. 2012

Celjani dobili derbi proti Cimosu in prednost pred Koprčani povečali že na sedem točk

Na derbiju 20. kroga v 1. NLB Leasing ligi so rokometaši Celja Pivovarne Laško na gostovanju v dvorani Bonifika premagali Cimos z 31:26 (17:15). Koprčani dva kroga pred koncem rednega dela lige zaostajajo za Celjani že za sedem točk (25-32).

Cimos Koper - Celje Pivovarna Laško 26:31 (15:17)

Koper - Dvorana Bonifika, gledalcev: 1700, sodnika: Rižner in Teršek.

Cimos Koper: Podpečan (3 obrambe), Vran (12 obramb), Skoko 6, Brumen 5 (2), Bombač 5 (2), T. Poklar, Džono, Krivokapić 3, Skube 4, Mlakar, Konečnik, Rapotec 3, Bogunovič, Bundalo, Jovičić, Osmajić.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Perić (14 obramb), Skok, Mlakar, Marguč 6, Žuran 4, Razgor, Toskić, Ranevski, Poklar 5, Metličić 5, Zelenović, Žabič 2, Mačkovšek 2, Žvižej 7 (2).

Sedemmetrovke: Cimos Koper 6 (4), Celje Pivovarna Laško 5 (2).

Izključitve: Cimos Koper 8 minut, Celje Pivovarna Laško 4 minute.

Po dveh začetnih izenačenjih (1:1, 2:2) so pobudo na igrišču v dvorani Bonifika prevzeli Celjani (nastopili so brez poškodovanih Gregorja Potočnika in Vida Poteka), ki so imeli v šesti minuti že tri zadetke prednosti (5:2). Kljub zapravljeni sedemmetrovki Luka Žvižeja so gostje v 13. minuti po zadetku nekdanjega Cimosovega igralca Nejca Poklarja prvič povedli s štirimi goli naskoka (8:4).

Že v prvi četrtini tekme, na kateri domači trener Fredi Radojkovič ni mogel računati na poškodovanega Vladimirja Osmajića in Gorazda Škofa, ki je zaradi prijave po tekmi v Krškem v suspenzu in disciplinskem postopku, se je celjski zunanji igralec Rok Žuran kar štirikrat vpisal med strelce. Toda kljub zaporednima izključitvama na koprski strani (na kazensko klop sta morala Bojan Skoko in Uroš Rapotec) pivovarji niso uspeli povišati prednosti na več kot štiri (11:7).

Aktualni slovenski prvaki iz Kopra so se po treh zaporednih zadetkih (dvakrat je bil uspešen Matjaž Brumen, enkrat pa Sebastian Skube) v 20. minuti približali le na gol zaostanka (10:11 v 20. minuti). Toda med izključitvijo svojega igralca Robija Konečnika so gostitelji prejeli dva zadetka in celjski klub je vodstvo povišal na 13:10 (23. minuta).

V končnici prvega polčasa je ekipa trenerja Vladana Matića znova kar trikrat poskrbela za izenačenje najvišje razlike v prvih tridesetih minutah (15:11, 16:12, 17:13), prav v zadnji minuti pred odhodom na odmor pa so Primorci  - na nasprotni strani je bil izključen Luka Žvižej (s petimi zadetki najboljši strelec tekme v tem delu igre) - z igralcem več dosegli dva zadetka in zaostanek prepolovili na sprejemljivih 15:17.

Po zadetku Sebastiana Skubeta v prvi minuti drugega polčasa je bila razlika v korist gostov spet le en zadetek (16:17), a je hitro znova narasla na tri (19:16). V vratih sta bila uspešna tako Jure Vran kot Dejan Perić, Cimos pa je rezultatsko ravnotežje vendarle uspel vzpostaviti v 41. minuti, ko je Dean Bombač zadel za 20:20. Pivovarji so nato dosegli tri zadetke zapored za novo visoko vodstvo s 23:20, a so Koprčani odgovorili z delnim izidom 3:0 in v 49. minuti je bilo spet izenačeno (23:23).

Sledili sta še dve izenačenji (24:24 in 25:25), celjski igralec Luka Žvižej pa je v 52. in 55. minuti zapravil dve sedememtrovki, potem ko je odlično posredoval domači vratar Jure Vran. Kljub temu so gostje v manj kot minuti dvakrat zapored zadeli v polno za vodstvo 27:25 v 56. minuti, upanje na preobrat pa je za domače moštvo obudil Milorad Krivokapić z zmanjšanjem zaostanka na 26:27.

Toda nekaj zaporednih napak v Cimosovem napadu in odličnih posredovanj vratarja Dejana Perića (skupaj 14 obramb; na nasprotni strani Jure Vran dvanajst) je v končnici tehtnico dokončno nagnilo na stran Celja Pivovarne Laško. Gostujoča ekipa, ki jo je v dvorani Bonifika spremljalo skoraj 200 navijačev, je v zadnjih štirih minutah naredilo delni izid 4:0 in se po dobrih treh letih spet veselilo zmage v Bonifiki.

Na prvenstveni lestvici ima Gorenje s tekmo manj 33 točk, Celjani so jih po 20. krogu zbrali 32, medtem ko jih imajo igralci Cimosa le 25.

1. NLB LEASING LIGA - SEZONA 2011/12 (CELOTEN SPORED, DATUMI, URE, PARI TEKEM IN IZIDI)