31. 3. 2012

Cimos na derbiju tretjega kroga končnice za prvaka v domači Bonifiki izgubil proti Gorenju

Na derbiju tretjega kroga v končnici za prvaka v 1. NLB Leasing ligi je Cimos v domači Bonifiki izgubil proti Gorenju (29:31). Igralci Celja Pivovarne Laško v Zlatorogu niso imeli težav z Mariborčani (35:21), Trimo pa ne z rokometaši Krškega (38:28).

Velenjčani so zasluženo dobili derbi v Bonifiki, po katerem so prednost na lestvici pred Cimosom povečali na nedosegljivih 14 točk (Koprčani imajo tekmo manj). Sredi prvega polčasa so imeli gostje nekajkrat tri zadetke prednosti, tik pred odhodom na odmor pa že neverjetnih devet (18:9).

V 45. minuti je prednost Gorenja še vedno znašala visokih sedem golov (25:18), predvsem po zaslugi Cehteta, ki je vseh svojih pet zadetkov dosegel v drugem polčasu. Toda v 53. minuti so se gostitelji približali samo na minus tri (26:29), enaka razlika je bila nato še dvakrat (27:30, 28:31), a od morebitnega preobrata ni bilo ničesar.

KONČNICA ZA PRVAKA - 3. KROG:

CIMOS KOPER - GORENJE VELENJE 29:31 (10:18)

Koper - Dvorana Bonifika, gledalcev: 1600, sodnika: Žibret in Masleša (oba Trbovlje).

Cimos Koper: Škof (13 obramb), Vran, Skoko 1, Dobelšek 2, Brumen 11 (8), Čemas, Bombač 4, Poklar, Džono, Krivokapić 5 (1), Skube 4, Mlakar, Konečnik, Rapotec 2, Bogunović, Bundalo, Osmajić.

Gorenje Velenje: Gajić (13 obramb), Taletovič, Melić 3 (1), Medved 5, Bezjak 4 (1), Pucelj 1, Manojlović 4, Dolenec 4 (1), Cehte 5, Miklavčič 1, Gaber 3, Golčar, Gams, Bajram, Šimič 1, Dujmovič.

Sedemmetrovke: Cimos Koper 12 (9), Gorenje Velenje 7 (3).

Izključitve: Cimos Koper 6 minut, Gorenje Velenje 12 minut.

CELJE PIVOVARNA LAŠKO - MARIBOR BRANIK 35:21 (17:12)

Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev: 450, sodnika: Brecelj in Deržek (oba Ajdovščina).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak (2 obrambi), Perić, Skok (14 obramb), Potočnik 2, Mlakar 4, Marguč 5, Razgor, Toskić, Ranevski 1, Poklar 1, Poteko 1, Metličić 1, Zelenović 1, Žabič 3, Mačkovšek 9 (1), Žvižej 7 (2).

Maribor Branik: Lončar (3 obrambe), Kramar, Čudič (2 obrambi), Slivošek, Mirković 1, Tarabochia 4 (1), Oštir 2, Špelič 3, Razgor, Pučnik 3 (1), Fister 2, Lesjak, Šoštarič 4, Kleč 2, Špende.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 4 (3), Maribor Branik 3 (2).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 6 minut, Maribor Branik 0 minut.

TRIMO TREBNJE - KRŠKO 38:28 (16:13)

Trebnje - Dvorana OŠ, gledalcev: 300, sodnika: Rižner in Teršek (oba Hrastnik).

Trimo Trebnje: Ferlin, Korelec 2, B. Radelj, M. Radelj 3, Ratajec, Grandovec, Skol, Sušin 1, Paladin 4, Florjančič 1, Rojc 8, Zarabec 9 (5), Zoran, Skube 8, Grandovec 2, Saje.

Krško: Jelovčan, Žitnik, Miklavčič 1, Cehte 5, Jazbec, Klepej 1, Drugović 4, Lazović 1, Pfajfar 2, Ban, Drnovšek, Ferkulj 4, Čanžar 6 (3), Koprivc 1, Dražetič 3 (1).

Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 6 (5), Krško 5 (4).

Izključitve: Trimo Trebnje 4 minute, Krško 6 minut.