18. 4. 2012

Rokometaši Gorenja dobili derbi v Celju in si že zagotovili drugi naslov slovenskega prvaka

Na derbiju petega kroga v končnici za prvaka v 1. NLB Leasing ligi so rokometaši Gorenja prepričljivo zmagali proti Celju Pivovarni Laško v Zlatorogu s 33:25 (19:15). Velenjčani so si tako po letu 2009 zagotovili že drugi naslov slovenskega prvaka.

Celje Pivovarna Laško – Gorenje Velenje 25:33 (15:19)

Celje – Dvorana Zlatorog, gledalcev: 1200, sodnika: Rižner in Teršek.

Celje Pivovarna Laško: Perić (5 obramb), Skok (3 obrambe), Potočnik, Mlakar 1, Marguč 2 (1), Žuran 1, Razgor 2, Toskić 4, Ranevski, Poklar 2, Poteko, Metličić 3, Zelenović 2, Žabič, Mačkovšek 1, Žvižej 7 (5).

Gorenje Velenje: Gajić (8 obramb), Taletovič (1 obramba), Melić 5 (1), Medved 1, Bezjak 3, Pucelj, Dolenec 7 (2), Manojlović 3, Cehte 3, Miklavčič 2, Gaber 8, Golčar, Gams, Bajram, Šimič 1, Dujmovič.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 6 (6), Gorenje Velenje 7 (3).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 12 minut, Gorenje Velenje 8 minut.

Rdeči karton: Poteko (Celje Pivovarna Laško, 58. minuta).

Že po polovici končnice za prvaka v 1. NLB Leasing ligi so si igralci Gorenja zagotovili naslov slovenskega prvaka. Proti Celju Pivovarni Laško so v dvorani Zlatorog dosegli tretjo zmago na tretji medsebojni tekmi v letošnji sezoni (33:25), prednost na lestvici povečali na deset točk in se po letu 2009 veselijo drugega naslova prvaka Slovenije.

Oba kluba sta nastopila v popolnih zasedbah, gostitelji pa so si na začetku trikrat priigrali dva zadetka prednosti (4:2, 5:3, 6:4). Toda s tremi zaporednimi zadetki so Velenjčani povedli s 7:6, v enajsti minuti pa je bil izid na tekmi zadnjič izenačen (8:8). Sledil je še en delni izid 3:0 v korist Gorenja za vodstvo z 11:8 v petnajsti minuti, šest minut pozneje pa je prednost ekipe trenerja Branka Tamšeta prvič znašala že pet zadetkov (16:11).

Pri Velenjčanih je bil neustavljiv reprezentančni krožni napadalec Matej Gaber, ki je že v prvem polčasu iz sedmih strelov dosegel prav toliko zadetkov. Med 23. in 26. minuto so bili v vrstah Gorenja zapored izključeni kar trije igralci (Dino Bajram, Klemen Cehte, Marko Bezjak), kar so pivovarji izkoristili in z dvema doseženima zadetkoma zaostanek zmanjšali na 14:17.

Velenjčani tudi v nadaljevanju niso popuščali: v 35. minuti je odlični Jure Dolenec z igralcem manj (izključen je bil Nikola Manojlović) s svojim zadetkom poskrbel za prvo vodstvo s šestimi goli razlike (22:16), le tri minute pozneje pa je bilo že plus osem za goste iz Šaleške doline (25:17). Celjani so delovali povsem nemočno, Gorenje pa kljub visoki prednosti ni popuščalo.

Ko je moral v 46. minuti na kazensko klop domači krožni napadalec Alem Toskić, je velenjski krilni igralec Fahrudin Melić zadel v polno za neverjetnih deset zadetkov naskoka (28:18). Jasno je bilo, da bo Gorenje slavilo v dvorani Zlatorog in si že po petih krogih končnice za prvaka zagotovilo lovoriko za prvaka.

Kljub temu so Velenjčani v 52. minuti še vedno vodili z desetimi goli (31:21), nato pa so gostitelji izkoristili manjši padec v njihovi igri in z delnim izidom 4:0 vsaj malce ublažili visok zaostanek. Toda v zadnji minuti so igralci Gorenja še dvakrat zadeli celjsko mrežo in derbi v Zlatorogu se je končal z njihovo zmago s 33:25.

KONČNICA ZA PRVAKA - 5. KROG:

Sreda, 18. april 2012:

Celje Pivovarna Laško - Gorenje Velenje 25:33 (15:19)

Krško (tekma manj) - 17 točk.

1. NLB LEASING LIGA - SEZONA 2011/12 (CELOTEN SPORED, DATUMI, URE, PARI TEKEM IN IZIDI)