12. 6. 2012

Glavno mesto Slovenije bo od petka do nedelje gostilo osmo evropsko prvenstvo za veterane

Ljubljana bo od petka (15. junij) do nedelje (17. junij) gostila osmo evropsko prvenstvo veteranov in veterank. Turnir bodo priredili člani Rokometnega društva Slovan veterani pod okriljem Evropske rokometne zveze (EHF), Rokometne zveze Slovenije (RZS) in Mestne občine Ljubljana (MOL).

V glavnem mestu Slovenije bo v treh dneh nastopilo 42 ekip iz Rusije, Španije, Ukrajine, Srbije, Danske, Češke, Madžarske, Italije, Poljske, Avstrije, Slovaške, Latvije in Slovenije. Približno 800 nekdanjih rokometašev in rokometašic bo svoje igralske veščine demonstriralo v Tivoliju, na Kodeljevem, na Galjevici in v Jami za Bežigradom.

Ženske ekipe se bodo pomerile v dveh starostnih kategorijah (nad 33 in nad 43 let), moške pa v treh kategorijah (nad 35, nad 45 in nad 50 let).

Na preteklih evropskih prvenstvih so nastopili nekdanji najbolj imenitni rokometni igralci na svetu, kot so Španec Enric Masip ter Rusa Andrej Šepkin in Andrej Lavrov. Na letošnjem veteranskem evropskem prvenstvu v Ljubljani glavni zvezdniki ponovno prihajajo iz Rusije (Pavel Sukosjan, Valerij Gopin in Andrej Tjumencev).

Pri ženskih ekipah bodo vrste ŠD Akcija Ljubljana zastopale nekdanje slovenske rokometne zvezdnice Tanja Oder, Natalija Derapasko, Olga Čečkova, Tanja Polajnar, Marta Bon, Marjeta Marton, Branka Mijatovič...

Slovenijo bo skupno skupno zastopalo sedem ekip. V njih bodo igrali številni dobro znani obrazi slovenskih rokometnih igrišč, kot so Andrej Kastelic, Roman Šavrič, Sergej Sokolov, Aleksander Lapajne, Dušan Andrejič, Karlo Špende, Borut Papež, Urban Šilc, Tomaž Novak, Andrej Topolovec in mnogi drugi.

Vse o veteranskem EP v Ljubljani si lahko preberete TUKAJ