30. 7. 2012

Norvežanke dobile skandinavski dvoboj, brez izgubljene točke Brazilija, Rusija in Južna Koreja

Po drugem krogu rokometnega turnirja v ženski konkurenci na OI v Londonu se lahko tri reprezentance pohvalijo s stoodstotnim točkovnim izkupičkom. To so Rusija, Brazilija (obe skupina A) in Južna Koreja (skupina B).

Skandinavski dvoboj v Londonu med Norveško in Švedsko so dobile aktualne olimpijske prvakinje Norvežanke s 24:21. Vodstvo Švedinj z 1:0 je bilo tudi njihovo edino na tekmi, kajti Norvežanke so po dvajsetih minutah vodile z 10:6, tik pred koncem prvega polčasa pa že s 13:8. V 49. minuti so imele Norvežanke že sedem zadetkov prednosti (20:13), Švedinje so se v končnici dvakrat približale na minus dva (20:22, 21:23), a so na koncu postale praznih rok.

Po zmagi proti Španiji z 31:27 je Južna Koreja v drugem krogu v skupini B osvojila še drugi par točk, potem ko je bila za zadetek uspešnejša od Danske. Azijke so še v 57. minuti vodile kar s petimi zadetki razlike (25:20), toda v končnici so danske rokometašice, ki na tekmi niso niti enkrat vodile, naredile delni izid 4:0. Devet sekund pred koncem so se približale le na zadetek zaostanka (24:25), a jim je nato zmanjkalo časa za morebitno izenačenje.

Francozinje so bile po uspehu proti aktualnim olimpijskim prvakinjam Norvežankam (24:23) na robu poraza proti Špankam, a so se srečno izvlekle in osvojile točko. Na začetku zadnje minute je Španija vodila z 18:16, toda francoski reprezentanci sta dragoceno točko z zadetkoma priigrali Mendyjeva in Pineaujeva, ki je izenačujoči zadetek za 18:18 dosegla sedem sekund pred koncem tekme.

V skupini A je Rusija dosegla drugo zmago zapored (tokrat je premagala Veliko Britanijo s 37:16), Hrvaška pa je po neuspehu proti Braziliji prišla do prvega para točk z uspehom proti Angoli (28:23). Rusinje si po dveh krogih delijo prvo mesto z Brazilkami, ki so bile najprej uspešnejše od Hrvatic (24:23), nato pa še od Črnogork (27:25). Brazilija je v 57. minuti vodila s tremi zadetki prednosti (26:23), v naslednji minuti se je Črna gora po zadetkih Popovićeve in Savićeve približala na 25:26, a je Nascimentova v predzadnji postavila končni izid 27:25.

Skupina A (po 2. krogu): Rusija in Brazilija po 4 točke, Črna gora in Hrvaška po 2, Angola in Velika Britanija po 0

Skupina B (po 2. krogu): Južna Koreja 4 točke, Francija 3, Danska in Norveška po 2, Španija 1, Švedska 0

SKUPINA A:

1. krog (sobota, 28. julij):

Rusija - Angola 30:27 (16:11; Postnova 5, Bodnjeva, Kmirova in Davidenko po 4; Guialo 5, Kiala in Carlos po 4)

Hrvaška - Brazilija 23:24 (10:9; Jovetić 6, Zebić 5; Nascimento in Amorim po 5)

Črna gora - Velika Britanija 31:19 (18:12; Bulatović 5, Radičević, Savić, Popović in Radović po 4; Gerbron 6)

2. krog (ponedeljek, 30. julij):

Angola - Hrvaška 23:28 (11:13; Guialo in Kiala po 5; Zebić 9, Penezić 4)

Velika Britanija - Rusija 16:37 (8:17; Byl 5; Turei in Černoivanenko po 5)

Brazilija - Črna gora 27:25 (15:16; Nascimento 8, Amorim 6; K. Bulatović 5, Radičević 4)

SKUPINA B:

Španija - Južna Koreja 27:31 (12:16; Martin 7, Mangue 5; Rju 9, Jo 5)

Danska - Švedska 21:18 (8:10; Skov 6, Norgaard 5; Gullden 5)

Norveška - Francija 23:24 (12:17; Alstad 5, Loke, Kurtovic in Snoroeggen po 3; Baudouin in Signate po 5)

Južna Koreja - Danska 25:24 (11:10; Jo 5, Ryu in Sim po 4; Larsen 7, Dalby in Jorgensen po 3)

Francija - Španija 18:18 (7:10; Dembele 6, Tervel 5; Mangue 6, Alberto in Fernandez po 3)

Švedska - Norveška 21:24 (9:14; Torstensson 6, Ahlm 5; Sulland in Koren po 5)

ob 10.30: Norveška - Južna Koreja

ob 15.15: Francija - Švedska

ob 20.30: Španija - Danska

ob 12.15: Južna Koreja - Francija

ob 20.30: Španija - Švedska

ob 22.15: Danska - Norveška

ob 10.30: Švedska - Južna Koreja