7. 12. 2013

Celje Piv. Laško - Ribnica Riko hiše 33:17 (19:8)

Igralci Celja Pivovarne Laško so v 15. krogu v 1. NLB Leasing ligi dosegli trinajsto zmago. Celjani so se po sredinem porazu na derbiju proti Gorenju v dvorani Zlatorog znesli nad gosti iz Ribnice in jih nadigrali s 33:17 (19:8).

CELJE PIVOVARNA LAŠKO - RIBNICA RIKO HIŠE 33:17 (19:8)

Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev: 300, sodnika: Majer in Žitnik (oba Trebnje).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Mlakar 5, Marguč, Žuran 5, Janc 5 (1), Razgor 1, Ranevski 2, Skube 2, Poteko, Praznik, Slišković 3 (1), Potočnik, Žabič 5, Lekai 1, Žvižej 4 (2).

Ribnica Riko hiše: Klarič, Perovšek, Leban, Merhar, Fink, Atanasov 2, Andoljšek, Grebenc 1, Henigman, Nosan, Pucelj 4, Abrahamsberg 2 (1), Batinič 4 (3), Markovič 3, Košmrlj 1.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 4 (4), Ribnica Riko hiše 4 (4).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 6 minut, Ribnica Riko hiše 8 minut.

Celjski rokometaši so se po sredinem porazu proti velenjskemu Gorenju hitro vrnili v zmagovalne tirnice. Pot do 13. prvenstvene zmage proti tretjeuvrščeni Ribnici so si varovanci Vladana Matića tlakovali že v prvem polčasu, ki so ga dobili z 19:8, prednost pa so v drugem polčasu le povišali.

Domači so tekmo odprli odločno, v 13. minuti so vodili že s 7:2. V 17. minuti so imeli gosti dva igralca več, vendar tega niso izkoristili. Celjani so s štirimi zaporednimi goli od 16. do 23. minute pobegnili na 13:5, v zaključku prvega polčasa so razliko še povečali (19:8).

Ribničani so drugi polčas začeli z delnim izidom 6:1, Celjani pa odgovorili s 7:1 in tekma je bila odločena. Prednost je do konca tekme le še naraščala, ustavila se je pri +16.

Strelsko najbolj razpoloženi so bili Rok Žuran, Blaž Janc in Igor Žabič, vsi so zadeli petkrat, na drugi strani sta Jan Pucelj in Peter Batinič zadela po štirikrat.

Celjsko ekipo tekma 16. kroga čaka v soboto, 14. decembra, ko bo gostovala pri Trimu iz Trebnjega, Ribničani bodo isti dan gostili Sviš Ivančno Gorico.