7. 12. 2013

Krka - Sevnica 27:24 (14:11)

Tekma 15. kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške med doslej deveto Krko in šesto Sevnico se je končala z uspehom Dolenjcev. Ti so v Novem mestu prišli do pomembne zmage v boju za uvrstitev v končnico za prvaka s 27:24 (14:11).

KRKA - SEVNICA 27:24 (14:11)

Novo mesto - Dvorana Marof, gledalcev: 200, sodnika: Klančar in Parezanović (oba Ribnica).

Krka: Jurečič 4, Suholežnik, Lavrič 1, Didovič, Špende 4, Štangelj, Maričič 1, Irman 4, Grubar, Rašo, Borovnik 1, Cvikl 6, Zaponšek, Adamčič 1, Klobčar 5.

Sevnica: Bratanović, Flajs 6, Dražetić 3, Gorenjak 4, Brečko, Krnc, Djurdjević 1, Ošlovnik 2, Božič, Cigler, Grušovnik 1, Brilej 2, Bezgovšek, Fižuleto 4, Pernovšek, Gjerek 1.

Sedemmetrovke: Krka 3 (3), Sevnica 1 (1).

Izključitve: Krka 10 minut, Sevnica 4 minute.

Sevničani so imeli pred tekmo v Novem mestu tri točke prednosti prede Krko, po njej imajo le še eno. Novomeščani so namreč prišli do pete zmage, potem ko so praktično celo tekmo vodili (gosti so bili v prednosti zgolj pri izidu 17:16 in 18:17) in zadržali klube z repa lestvice na varni razdalji.

Igralci Krke so odločno začeli tekmo, hitro povedli s 3:0, prednost pa z rahlimi nihanji ohranili vse do konca polčasa. V drugem so gostitelji sprva še povečali prednost na 16:12, nato pa je sledil mrk in delni izid 5:0 v korist Sevnice.

Sledile so minute enakovrednega obračuna, v katerem domači niso zmogli pobegniti za več kot dva zadetka. To jim je uspelo šele v končnici tekme. Ko so ušli na 25:21, je bilo jasno, da bo zmaga ostala doma.

Pri zmagovalcih je bil s šestimi goli najboljši Robert Cvikl, pri gostih jih je prav tako šest dosegel Matej Flajs.

Krka bo v 16. krogu v soboto gostovala v Izoli, Sevnica pa bo gostila Slovan.