7. 12. 2013

Sviš Ivančna Gorica - Krško 25:25 (11:9)

Tekma Sviš Ivančna Gorica - Krško v 15. krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške se je končala brez zmagovalca. Zadnji Sviš in deseto Krško sta se v napeti končnici razšla z neodločenim izidom 25:25 (11:9).

SVIŠ IVANČNA GORICA - KRŠKO 25:25 (11:9)

Ivančna Gorica - Dvorana OŠ Stična, gledalcev: 200, sodnika: Nahtigal (Ljubljana) in Smolko (Gornja Radgona).

Sviš Ivančna Gorica: Marjanovič, Polak, Zidar, Medved, Sašek 5, Kalabić 2, G. Stopar 6 (3), S. Stopar 6 (3), Muhovec 3, Zavodnik 2, Marinčič 1, Matevž Potokar, Matej Potokar, Sendelbah, Pekolj, Slapničar.

Krško: Polutnik, Žitnik, Jazbec 4 (1), Kučič 3, Dular 1, Ban, Kodrič, Cerjak, Kastelic, Omerzel 1, Čanžar 3, Sobotič 1, Miklavčič 4, Koprivc 5, Zoran, Majerle 3.

Sedemmetrovke: Sviš Ivančna Gorica 7 (6), Krško 3 (1).

Izključitve: Sviš Ivančna Gorica 6 minut, Krško 8 minut.

Rdeči kartoni: Muhovec (Sviš, 60. minuta), Marinčič (Sviš, 60. minuta), Omerzel (Krško, 60. minuta).

Obračun z začelja prvenstvene lestvice se je končal z delitvijo točk. Sviš ostaja zadnji z vsega eno zmago, Krško pa deseto z zmago več.

Krčani so silovito začeli tekmo in povedli s 4:0, domači pa so bili precej v krču, saj so prvi gol dosegli šele v 13. minuti, ko je na 4:1 znižal Simon Stopar. Ta zadetek je posebej obema Stoparjema v ekipi dal zagon, na njunih krilih je Sviš začel loviti tekmece, jih v 28. minuti tudi ujel, za nameček pa na odmor odšel z dvema zadetkoma prednosti.

V drugem polčasu so gledalci videli številne preobrate, obe ekipi sta prišli tudi že do vodstva s tremi oziroma štirimi goli. Gosti so za tri vodili še v 53. minuti, a so končnico bolje odigrali gostitelji, ki so v 58. minuti celo povedli s 25:24, a nato v 60. dobili zadetek - dosegel ga je Mitja Omerzel - za končnih 25:25.

Pri domačih sta bila s po šestimi goli najučinkovitejša Gašper in Simon Stopar, pri gostih pa je bil s petimi najboljši Luka Koprivc.

Sviš bo v 15. krogu v soboto gostoval v Ribnici, Krško pa gosti Mariborčane.