7. 12. 2013

Gorenje Velenje - Trimo Trebnje 35:29 (18:15)

Rokometaši Gorenja iz Velenja so v 15. krogu 1. NLB Leasing ligi dosegli že štirinajsto zmago. Aktualni državni prvaki in vodilni na lestvici so v domači Rdeči dvorani nadigrali Trimo iz Trebnjega s 35:29 (18:15).

GORENJE VELENJE - TRIMO TREBNJE 35:29 (18:15)

Velenje - Rdeča dvorana, gledalcev: 500, sodnika: Brecelj in Deržek (oba Ajdovščina).

Gorenje Velenje: B. Burić, Taletovič, Brglez, Gams 6, Vrečar 1, Skube 8, Bečiri 2, Papež 4, Dujmovič 9 (2), N. Cehte 3, Golčar 1, Nosan 1, Šoštarič.

Trimo Trebnje: Brana, Ferlin, Saje, Femec 1, Kotar 2 (1), Čeh 1 (1), Sušin 2, Skol 2 (2), Ferkulj 11 (2), Grandovec 5, Korelec 3, Florjančič 1, Udovič 1.

Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 2 (2), Trimo Trebnje 6 (6).

Kazenske minute: Gorenje Velenje 6 minut, Trimo Trebnje 0 minut.

Vodilno moštvo iz Velenja je po veliki zmagi proti Celju tokrat gostilo petouvrščeno Trimo. Ti so državne prvake "mučili" do 25. minute, ko je bilo 14:13, na odmor pa je Gorenje odšlo s prednostjo treh golov (18:15). V drugem polčasu je domačim uspelo zlomiti odpor Trebanjcev in vpisati 14. prvenstveno zmago.

Po napetem prvem polčasu so Velenjčani nekoliko pobegnili v zadnjih petih minutah in si priigrali tri gole prednosti. Razliko so v drugem delu vztrajno višali, po 45 minutah je bilo 26:19 in zmagovalec je bil znan. Zalogo sedmih golov so domači zadržali do konca ter vpisali nov par točk.

Najboljši strelec tekme je bil Jaka Ferkulj z 11 goli, v velenjski zasedbi je Marko Dujmovič zadel devetkrat, petkrat v drugem polčasu, prispeval je tudi pet od zadnjih sedmih golov Gorenja.

Velenjsko ekipo naslednja tekma čaka v petek, 13. decembra, ko bo gostovala v Ormožu. Dan kasneje bo Trimo gostil Celje Pivovarno Laško.