14. 12. 2013

Ribnica Riko hiše - Sviš 29:21 (17:11)

Igralci Ribnice Riko hiš tudi po 16. krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške zanesljivo ostajajo na četrtem mestu. Ribničani so gostili zadnjeuvrščeni Sviš iz Ivančne Gorice in zlahka prišli do zmage z 29:21 (17:11).

RIBNICA RIKO HIŠE - SVIŠ IVANČNA GORICA 29:21 (17:11)

Ribnica - Dvorana ŠC Ribnica, gledalcev: 200, sodnika: Teršek in Rižner (oba Hrastnik).

Ribnica Riko hiše: Leban 8 (2), Merhar 2, Fink 1, Atanasov, Omahen, Grebenc, Henigman, Nosan 1, Andoljšek, Pucelj 3, Abrahamsberg 6, Batinič 1, Klarič, Marković 7, Perovšek, Košmrlj.

Sviš Ivančna Gorica: Marjanovič, Polak, Zidar, Potokar 2 (1), Zavodnik 1, Muhovec 4, Medved, S. Stopar 3 (2), Pekolj, Bučar 1, Kalabić 4, Slapničar, Marinčič 2, Sašek 2, G. Stopar, Sendelbah 2.

Sedemmetrovke: Ribnica Riko hiše 2 (2), Sviš Ivančna Gorica 3 (3).

Izključitve: Ribnica Riko hiše 10 minut, Sviš Ivančna Gorica 0 minut.

Zadnjeuvrščena ekipa državnega prvenstva pričakovano ni bila kos ribniški zasedbi, ki se je z deveto zmago v prvenstvu utrdila na četrtem mestu prvenstvene lestvice.

Gosti so korak z domačimi držali do sredine prvega polčasa, zatem pa so se domači rokometaši začeli hitro oddaljevati. Že do konca polčasa so ušli za šest zadetkov (17:11), v drugem delu igre pa zgolj še nadgradili predstavo.

Kot zanimivost velja dodati, da so Ribničani svoj zadnji gol na tekmi zabili v 50. minuti, in sicer za najvišje vodstvo na tekmi z 29:15, nato pa so do konca obračuna gosti zadeli šestkrat zaporedoma in vsaj malce ublažili poraz.

Pri gostiteljih je bil z osmimi goli najboljši strelec Patrik Leban, pri gostih pa sta po štiri dosegla Aleš Muhovec in Elvir Kalabić.

V 17. krogu bo Ribnica v sredo gostovala v Trebnjem, Sviš pa v Mariboru.