14. 12. 2013

Trimo - Celje Pivovarna Laško 20:28 (9:13)

Na derbiju 16. kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške sta se pomerila Trimo in Celje Pivovarna Laško. Tekma v Trebnjem se je končala z visoko zmago gostov iz Celja, ki so na Dolenjskem slavili z 28:20 (13:9).

TRIMO TREBNJE - CELJE PIVOVARNA LAŠKO 20:28 (9:13)

Trebnje - Dvorana OŠ Trebnje, gledalcev: 200, sodnika: Klančar in Parezanovič (oba Ribnica).

Trimo Trebnje: Ferlin, Brana, Urbič, Korelec 1, Femec, Radelj 1, Ratajec 5 (2), Čeh 1 (1), Skol 1, Sušin, Baznik, Rojc 2, Ferkulj 3, T. Grandovec 4, Florjančič 2.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Žuran, Janc 2, Razgor, Ranevski 1, Skube 4, Poteko 4, Praznik, Slišković 7 (1), Potočnik, Čavor, Zelenović 2, Žabič 1, Lekai 2, Žvižej 5.

Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 4 (3), Celje Pivovarna Laško 4 (1).

Izključitve: Trimo Trebnje 4 minute, Celje Pivovarna Laško 8 minut.

Celjski rokometaši, ki so igrali brez Blaža Blagotinška, Gašperja Marguča in Žige Mlakarja, so z zmago v Trebnjem obdržali korak z vodilnim Gorenjem, ki sicer beži za tri točke. Do 14. zmage v prvenstvu so pod vodstvom novega trenerja Branka Tamšeta prišli povsem zasluženo, saj so na Dolenjskem vodili praktično celo tekmo, izenačeno je bilo le pri 2:2 in 3:3.

Gosti so tekmo začeli z zaporednima goloma Ivana Sliškovića, a je domačim ta zaostanek še uspelo izničiti. Po zadetku Luke Žvižeja v sedmi minuti za vodstvo s 4:3 pa se je domača barka začela potapljati. Celjani so bili zatem ves čas v prednosti treh, štirih, tudi petih golov, na glavni odmor so šli s štirimi zadetki prednosti.

Tudi v drugem polčasu so gosti brez posebnih težav domače držali na varni razdalji. V zadnjih trenutkih tekme so prednost še oplemenitili, največja je znašala devet golov (27:18, 28:19).

Pri domačih je bil s petimi goli najučinkovitejši Anže Ratajec s petimi goli, pri gostih pa s sedmimi zadetki Ivan Slišković.

Celjani bodo v 17. krogu v sredo gostili Jeruzalem Ormož, Trimo pa bo gostil Ribnico.